Barcelona zvládla obrat aj v oslabení, Messi musel odstúpiť pre zranenie

Messi medzi dvojicou Arda Turan a Koke Messi medzi dvojicou Arda Turan a Koke Zdroj: SITA

MADRID - Futbalisti Barcelony budú musieť zrejme dohrať sezónu bez Lionela Messiho. Argentínsky kanonier si v ligovom zápase s Atléticom Madrid obnovil zranenie stehenného svalu a v 68. minúte musel odísť z ihriska. Čakajú ho podrobné vyšetrenia, ktoré rozhodnú o dĺžke liečby.

Štvornásobný najlepší futbalista sveta podľa FIFA sa zranil vo víťaznom súboji, v ktorom Katalánci už len potvrdili zisk 22. majstrovského titulu.

"Barca" mala totiž majstrovskú korunu vo vrecku už o deň skôr, lebo Real Madrid iba remizoval s Espanyolom. Napriek tomu tréner Barcelony Tito Vilanova nedoliečeného Messiho nasadil. Asi 20 minút pred koncom za stavu 1:0 pre domácich, ktorý v 51. minúte zariadil Falcao, sa sám Messi vypýtal z ihriska. Keďže Vilanova už do 60. minúty urobil všetky tri povolené striedania, majster dohrával v desiatich mužoch. Napriek tomu otočil zápas, keď najprv v 72. minúte Alexis Sánchez vyrovnal a v 80. minúte si dal vlastný gól Gabi.

"Opustil ihrisko, lebo mal problém na rovnakom mieste, ktoré ho trápilo aj v minulosti. Mal nezvyčajný pocit. Uvidíme v najbližších dňoch, či bude chýbať dni alebo dokonca týždne," povedal na pozápasovej tlačovej konferencii Vilanova a dodal: "Niekomu sa môže zdať nepochopiteľné, ako pristupujeme k Lionelovmu zraneniu, ale nie je to jednoduché. Ideme podľa jeho pocitov. Pred zápasom bol v poriadku, necítil žiadnu bolesť. Trénoval úplne normálne. Ani počas zápasu necítil žiadnu bolesť až do chvíle, keď ho opäť pichlo v svale. Okamžite reagoval on aj my."

Messi si zranil sval vo štvrťfinálovom zápase Ligy majstrov s Paríž St. Germain. Argentínsky reprezentant v tejto sezóne strelil 46 ligových gólov. Barcelona má stále šancu vyrovnať bodový rekord Primera División v jednej sezóne, ktorý stanovil minulý rok Real Madrid so 100 bodmi. Má zatiaľ 91 bodov a do konca sezóny zostávajú odohrať tri kolá.

• Zdroj: ČTK, TASR, dailymotion.com