Cibulková zvládla v Ríme drámu s Oudinovou, v osemfinále vyzve Serenu

Dominika CibulkováDominika Cibulková Zdroj: TASR

RÍM - Slovenská tenistka Dominika Cibulková nasadená ako štrnásta zvíťazila v zápase 2. kola na turnaji WTA Premier Internazionali BNL d´Italia v Ríme (dotácia 2 369 000 USD, antuka vonku) nad americkou kvalifikantkou Melanie Oudinovou, 93. v renkingu (bola aj na 31. pozícii), v ich treťom vzájomnom súboji za 132 minút 5:7, 6:1, 6:3. Upravila vzájomnú bilanciu už na 3:0.

Cibulková v prvom sete premrhala náskok 5:2 s dvojitým brejkom. V tejto fáze prehrala 6 gemov v rade, ale od stavu 5:7, 0:1 sama predviedla šnúru 10 získaných hier na 5:7, 6:1, 4:0. Zdalo sa, že je hotovo, lenže Oudinová sa následne dostala na 3:4 z jej pohľadu. Vtedy však znova stratila servis a Slovenka sa potom odpodávala aj cez jeden brejkbal.

V dueli o postup do štvrťfinále nastúpi zverenka trénera Mateja Liptáka proti svetovej jednotke Serene Williamsovej, s ktorou má zatiaľ negatívnu bilanciu 0:2. V marci na turnaji v Miami viedla nad Američankou 6:2 a 4:1, mladšej zo sestier Williamsových sa však podarilo otočiť nepriaznivý vývoj.

Cibulková má vo Foro Italico už istú prémiu 24 300 dolárov a 125 bodov do svetového rebríčka WTA.

Slovenku po zápase s Oudinovou mrzelo, že stratila dobre rozohratý prvý set. "Celý zápas bol o mne. Viedla som v prvom sete 5:2, hrala som dobre a tlačila som ju. Potom som však trochu upustila od aktívnej hry a súperka prezvala iniciatívu. Keď bolo 5:5, tak trochu zapracovali aj nervičky. Dôležité bolo, že v druhom sete za stavu 0:1 som sa opäť chytila a vyhrala som desať gemov za sebou. V tejto fáze zápasu som hrala naozaj super, chodila som si do kurtu pre lopty, zahrala som tam veľa čiar a súperka bola bezradná. V treťom sete Oudinová znížila z 0:4 na 3:4 a bola z toho dráma, no koncovku som našťastie zvládla veľmi dobre. V posledných dvoch gemoch som si dokázala zachovať pokoj," povedala Cibulková, ktorá proti Serene Williamsovej nemá čo stratiť. "Serena je vo veľmi dobrej forme, vyhrala turnaj v Madride. Vynasnažím sa však hrať tak, ako v prvých dvoch setoch v Miami a uvidíme, ako to dopadne."

Dominika CIBULKOVÁ (14-SR) - Melanie Oudinová (USA) 5:7, 6:1, 6:3

• Zdroj: TASR, SITA