PSG zakončil majstrovskú sezónu výhrou, Ibrahimovič strelil 30. ligový gól

Zlatan Ibrahimovič sa teší zo spoluhráčmi na ihrisku LorientuZlatan Ibrahimovič sa teší zo spoluhráčmi na ihrisku Lorientu Zdroj: SITA

PARIŽ - Víťazstvom 3:1 na ihrisku FC Lorient ukončili svoju majstrovskú sezónu futbalisti Paríž St. Germain. Jeho strelcami v záverečnom 38. kole boli Zlatan Ibrahimovič, ktorý v 51. minúte otvoril skóre zápasu a strelil 30. ligový gól v sezóne. Ďalšie dva pridal v 63. a 65. minúte Kevin Gameiro.

Domáci sa zmohli len na skorigovanie v 84. minúte po góle Arnauda Le Lana z pokutového kopu. Hostia v 81. minúte prišli o vylúčeného Ronana Le Croma.

Tridsať gólov nastrieľal v jednom ročníku francúzskej ligy naposledy pred 23 rokmi slávny útočník Jean-Pierre Papin v drese Marseille.

V zostave PSG sa neobjavil anglický stredopoliar David Beckham, ktorý sa rozlúčil s kariérou v domácom dueli s Brestom.

Postup do skupiny Ligy majstrov si vybojoval Olympique Marseille, záverečná remíza 0:0 proti Reims už druhé miesto klubu z prístavného mesta nemohla ohroziť. V predkole LM sa vďaka výhre nad Rennes predstaví Olympique Lyon.

S najvyššou súťažou sa lúči trio Nancy, Troyes a Brest.

Ajaccio - Nice 0:2 (0:0)
Góly: 50. D. Cvitanich, 77. Bautheac

Bastia - Sochaux 0:0

Bordeaux - Évian 2:1 (2:1)
Góly: 5. a 34. C. Diabaté (prvý z pok. kopu) - 45. Sagbo (z pok. kopu)

Brest - Nancy 1:2 (0:2)
Góly: 90. Benschop - 10. a 30. Puygrenier

Lille - St. Étienne 1:1 (1:0)
Góly: 42. Kalou - 59. Hamouma, ČK: 67. Guilavogui (St. Étienne)

Lorient - Paríž Saint-Germain 1:3 (0:0)
Góly: 84. Le Lan (z pok. kopu) - 51. Ibrahimovič, 63. a 65. Gameiro, ČK: 82. Le Crom (PSG)

Olympique Lyon - Rennes 2:0 (1:0)
Góly: 23. Lisandro López (z pok. kopu), 69. Grenier

Olympique Marseille - Reims 0:0

Toulouse - Montpellier 2:0 (2:0)
Góly: 5. a 11. Ben Yedder

Valenciennes - Troyes 2:1 (0:1)
Góly: 67. Jarjat (vlastný), 88. G. Pujol - 12. Nivet

• Zdroj: TASR, SITA, videa.hu, ts, športky, ČTK