15-ročná Schmiedlová pokračuje v spanilej jazde, Uberalová v juniorke dohrala

Kristína SchmiedlováKristína Schmiedlová Zdroj: facebook.com/K.Schmiedlova

PARÍŽ - Slovenská kvalifikantka Kristína Schmiedlová zvíťazila v zápase osemfinálového 3. kola hlavnej súťaže dvojhry dievčat na druhom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny Roland Garros v Paríži nad Rumunkou Ilkou Csoregiovou za 133 minút 7:6 (4), 3:6, 6:4.

V treťom sete pritom prehrávala 1:4 s dvojitým brejkom. Pre 15-ročnú sestru Karolíny Schmiedlovej ide o premiéru na úrovni veľkej štvorky, aj so zarátaním kvalifikácie uspela vo francúzskej metropole už v piatich dueloch. Zverenkyňa Ľubomíra Kurhajca v rámci programu NTC vyradila aj štvorku "pavúka" Varvaru Flinkovú z Ruska.

"V prvom sete som hrala dobre, išiel mi servis, mohla som vyhrať už za stavu 5:4. V druhom sete som urobila viacero nevynútených chýb, čo rozhodlo. Našťastie som sa do toho v treťom sete opäť dostala a dotiahla som to do víťazného konca," uviedla Kristína Schmiedlová prostredníctvom svojej prezentácie na Facebooku.

Medzi najlepšími ôsmimi juniorkami na medzinárodných otvorených majstrovstvách Francúzska 2013 si zmeria sily s takisto nenasadenou Američankou Louisou Chiricovou (17).

Kristína Schmiedlová (SR) - Ilka Csoregiová (Rum.) 7:6 (4), 3:6, 6:4

Petra Uberalová (18) prehrala v osemfinále s 15-ročnou chorvátskou jednotkou "pavúka" aj tzv. kombinovaného svetového rebríčka ITF Anou Konjuhovou za 157 minút tesne 7:6 (1), 4:6, 4:6.

Slovenka je úradujúca majsterka Európy vo vekovej kategórii do 18 rokov. Vlani sa v súťaži dievčat na medzinárodných otvorených majstrovstvách Francúzska takisto prebojovala do osemfinále. Na ďalších dvoch podujatiach veľkej štvorky sa zverenkyňa Tibora Tótha lúčila hneď v 1. kole, na Australian Open absentovala pre problémy s ramenom.

Ana Konjuhová (Chor.-1) - Petra Uberalová (SR) 6:7 (1), 6:4, 6:4