Argentínčania zakopli s Kolumbiou, nepomohol im ani žolík Messi

Lionel Messi a Carlos SanchezLionel Messi a Carlos Sanchez Zdroj: SITA

BUENOS AIRES - Napriek tomu, že futbalisti Argentíny v zápase s Kolumbiou doma len remizovali 0:0, zostávajú na čele kvalifikačnej skupiny MS 2014 v juhoamerickej zóne. "Albicelestes" majú práve pred Kolumbiou náskok piatich bodov, ale odohrali o zápas viac.

V Buenos Aires nastúpil v drese Argentíny Lionel Messi až v 57. minúte ako striedajúci hráč. Klenot Barcelony má nedoliečené zranenie stehenného svalu a vynechal záver ligovej sezóny.

"Je to škoda, že sme nevyhrali a nezískali tri body. Myslím si však, že sme boli lepším tímom. Odohrali sme kvalitný zápas, hoci sme napokon nezvíťazili," povedal Messi.

Od 26. minúty hrali oba tímy s desiatimi hráčmi, pretože červené karty dostali domáci Gonzalo Higuain a Kolumbijčan Cristian Zapata.

Futbalisti Čile sa v juhoamerickej kvalifikačnej tabuľke posunuli po víťazstve 2:1 nad Paraguajom na postupové štvrté miesto. Vedúci gól hostí dal v závere prvého polčasu Eduardo Vargas a víťazný zásah obstaral útočník Juventusu Turín Arturo Vidal v 56. minúte. Domáci Paraguaj totiž už dokázal len skorigovať v 88. minúte zásluhou skúseného kanoniera Roque Santa Cruza.

Veľký sen ďalej živia futbalisti a priaznivci Venezuely, ktorí po remíze 1:1 vo vysokohorskej Bolívii figurujú na piatom mieste znamenajúcom baráž s ázijským kvalifikantom. Venezuela je jedinou juhoamerickou krajinou, ktorá ešte ani raz v histórii neštartovala na finálovom turnaji majstrovstiev sveta.

Peru - Ekvádor 1:0 (1:0)
Gól: 12. Pizarro

Argentína - Kolumbia 0:0
ČK: 26. Higuain - 26. Zapata

Paraguaj - Čile 1:2 (0:1)
Góly: 88. Santa Cruz - 41. Vargas, 56. Vidal.

Bolívia - Venezuela 1:1 (0:0)
Góly: 86. Campos - 58. Arango