Devätnástka získala v kvalifikácii na ME prvý bod, Íri vyrovnali v úplnom závere

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: futbalsfz.sk

BELEHRAD - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 19 rokov získali v rámci II. fázy (Elite round) kvalifikácie o postup na ME 2013 tejto vekovej kategórie prvý bod. Zverenci trénera Milana Malatinského remizovali v sobotňajšom stretnutí v srbskom Jakove s írskymi rovesníkmi 2:2 (0:1).

Mladí Slováci prehrávali po I. polčase najtesnejším rozdielom, ale po zmene strán odpovedali na gól Byrna z 24. min presnými zásahmi Matúša Marcina v 54. min a Alberta Rusnáka ml. v 90. min. Z vedenia sa však dlho netešili, keď ich o víťazstvo pripravil v druhej minúte nadstaveného času.

Slovensko zostáva v tabuľke 2. skupiny na poslednom 4. mieste so ziskom 1 bodu a pred záverečným vystúpením proti Švajčiarsku (v utorok 11. júna o 17.30 v Belehrade) už len s teoretickou nádejou na účasť na kontinentálnom šampionáte. Na záverečný turnaj do Litvy postúpi iba víťaz, resp. sedem víťazov skupín II. fázy kvalifikácie, usporiadateľ má istú účasť.

Slovensko "19" - Írsko "19" 2:2 (0:1)
Góly: 54. M. Marcin, 90. A. Rusnák - 24. Byrne, 90.+2. Smith, ŽK: Mazáň - Smith, Baba, rozhodovali: Grinfeld - Goldstein (obaja Izr.), Stojkovič (Srb.)

Zostava SR "19": D. Holec - Habánek, Šatka, Pintér, Mazáň - B. Niňaj (83. Bednárik), Lobotka, A. Rusnák ml., Šmehyl (66. Ivan) - Faško (46. Mihalík), M. Marcin

Srbsko "19" - Švajčiarsko "19" 0:1 (0:0)