Brazília do semifinále: Fantastický Neymar sa opäť predviedol

Gólová radosť hráčov BrazílieGólová radosť hráčov Brazílie Zdroj: SITA

FORTALEZA - Futbalisti Brazílie sa stali prvými semifinalistami na Pohári konfederácii FIFA, ktorý je generálkou pred svetovým šampionátom. Kanárici v stretnutí A-skupiny zdolali vo Fortaleze na štadióne Castelao tím Mexika 2:0. Naopak, Mexiko po druhej prehre na turnaji prišlo o šancu kvalifikovať sa do vyraďovacích bojov.

Oproti prvému zápasu s Japonskom mal Neymar v súboji s Mexikom "meškanie" necelých šesť minút. V 9. minúte Alvesov center z pravej strany odhlavičkoval Rodriguez len k Neymarovi a ten s prehľadom prepálil všetko, čo mu stálo v ceste - 1:0. Čoskoro na to Alvesov lob len s námahou vytlačil Corona nad brvno. Brazília však po vydarených úvodných 20 minútach prišla o stred ihriska a rovnako kvôli dlho trvajúcemu ošetrovaniu Luiza sa do hry dostali aj Mexičania. V závere polčasu boli dokonca aktívnejší, ale vyrovnanie im to neprinieslo.

Po zmene strán si Hulk narazil loptu s Neymarom, dostal sa za mexickú obranu do šestnástky, ale z gólovej pozície mieril do bočnej siete. Vzápätí Neymarova krížna strela tesne minula žrď a v 66. minúte jeho strelu spoza obrancu vytlačil Corona. Ani potom si však kanárici nevypracovali trvalý tlak, hra sa vyrovnala a tempo hry postupne pokleslo. V závere mali Mexičania náznaky gólových šancí, ale ich finálne riešenie bolo neefektívne. V nadstavenom čase prenikol Neymar cez dvoch hráčov Mexika a jeho tuvoku na podnose využil striedajúci Jo na druhý gól.

Brazília – Mexiko 2:0 (1:0)
Góly: 9. Neymar, 90+2. Jo. Rozhodoval: Webb (Angl.), ŽK: Silva, Alves - Guardado, Herrera, Rodriguez, 63.000 divákov

Brazília: Julio Cesar – Alves, Silva, Luiz, Marcelo – Gustavo -  Hulk (78. Lucas), Paulinho, Oscar (62. Hernanes), Neymar – Fred (82. Jo)

Mexiko: Corona - Mier, Rodriguez, Moreno, Torres (70. Barrera) - Flores (58. Herrera), Salcido, Torrado (88. Jimenez), Guardado - Dos Santos - Henandez

Luiz Felipe Scolari, tréner Brazílie: "V nedávnej minulosti sme mali problémy s Mexikom a olympijské finále bolo ešte stále v mysliach niektorých hráčov, ktorí tam boli. Bolo pre nás dôležité nad nimi zvíťaziť. Neymar má schopnosti, ktorými vytváral problémy hráčom Mexika po celý zápas. Urobil presne to, čo sme potrebovali a to prelomiť mexickú defenzívu."

Jose Manuel De la Torre, tréner Mexika: "Nie sme schopní premieňať svoje gólové šance. Nemyslím, že by sme svoje účinkovanie mali považovať za neúspech, pretože sklamaním by bolo, keby sme prestali bojovať. Našim hlavným cieľom však bol postup do semifinále, ale to už sa nám nepodarí."