Juniorská posádka K2 Myšák a Linka vybojovala ďalšie zlato pre SR

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR

POZNAŇ - Slovenskí juniorskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike Denis Myšák s Tiborom Linkom sa postarali o druhú medailu slovenskej výpravy na mládežníckych majstrovstvách Európy v poľskej Poznani, keď zvíťazili v K2 juniorov na 500 m a vybojovali si zlato.

Ich prvenstvo bolo až prekvapujúco suverénne, pred striebornými Rusmi mali takmer sekundový náskok, ďalšie štyri posádky preťali cieľovú pásku v rozpätí približne ôsmich desatín sekundy.

V nedeľnom predpoludňajšom finálovom bloku sa v Poznani zo Slovákov predstavil aj kanoista Jakub Ďuriš, ktorý v B-finále C1 juniorov skončil siedmy, celkovo ho teda klasifikovali na 16. priečke.

Výsledky - finále na 500 m s účasťou slovenských reprezentantov:

JUNIORI:
C1: 1. Pavlo Altuchov (Ukr.) 1:53,920 min, ... v B-finále 7. (celkovo 16. miesto) Jakub Ďuriš (SR) 2:06,124

K2: 1. Denis Myšák, Tibor Linka (SR) 1:34,190, 2. Arťom Kuzachmetov, Vladislav Blincov (Rus.) 1:35,034, 3. Normann Koos, Máté Szeiler (Maď.) 1:35,114

Viac o téme: Zlato K2 Myšák Linka