Hanebná prehra Trnavy: Spartak v Myjave dostal lekciu a inkasoval poltucet!

Peter Šulek, Martin Mikovič a Tomáš BruškoPeter Šulek, Martin Mikovič a Tomáš Bruško Zdroj: SITA

MYJAVA - Pred vypredaným hľadiskom sa v strhujúcej atmosfére od úvodu odohrávalo futbalové divadlo. Už vo 4. minúte akcia hostí, Hodekovu strelu vyrazil Solnička a dobiehajúci Štepanovský mieril nad.

V 9. minúte už Hodek otvoril skóre zápasu, "zasekol si" dvojicu obrancov a rozvlnil sieť – 0:1. Kopaničiari odpovedali o štyri minúty, po priamom kope od Bruška sa v súboji ocitol Kosík s brankárom Rusovom a odrazenú loptu poslal Černáček do siete – 1:1. Následne prišli pekné akcie, po jednej od každého tímu, brankári boli pozorní. V 19. minúte trielil dopredu Pekár a z 18 metrov umiestnil loptu k žrdi – 2:1. V 25. minúte už bol rozdiel skóre dvojgólový, Sládek vyslal kolmo do útoku Šuleka, v situácii dvoch proti dvom sa rozhodol sám zakončovať a strelou dal na 3:1. Už o minútu sa opäť stav menil, hosťujúcemu Hodekovi lopta nesadla, následne sa dostala k Štepanovskému, ktorý obišiel Solničku a skorigoval na 3:2. V 31. minúte Marček vyslal ďalekonosný projektil na Rusova, ten vyrazil do brvna, Sládekova strela do siete už bola z ofsajdovej pozície a gól neplatil. Aktívny futbal ľudí bavil a dočkali sa ešte jedného gólu v prvom polčase. V 42. minúte sa v rozhodenej obrane ocitol Sládek, obišiel Rusova a dal na 4:2.

V úvode druhého polčasu pohrozili najskôr Trnavčania, konkrétne Karhanom a hlavičkou Janečku. Po hodine hry predviedol dirigentské majstrovstvo Bruško, načasoval prihrávku na Šuleka a ten únik sám na brankára Filipka využil – 5:2. V nasledujúcich minútach sa kopaničiari viac sústredili na bránenie, hráči trnavského Spartaka sa však do šancí dostať nevedeli. V 89. minúte ešte mohol znížiť Mikovič, Solnička výborne zasiahol. Stále to však nebolo všetko, ešte v nadstavenom čase Pekár vyslal do nájazdu Daniela a ten uzavrel výsledok zápasu na 6:2.

Spartak Myjava – FC Spartak Trnava 6:2 (4:2)
Góly: 13. Černáček, 19. Pekár, 25. a 60. Šulek, 42. Sládek, 90.+ Daniel – 9. Hodek, 26. Štepanovský. Rozhodoval: Vlk, ŽK: Častulín, Lukšík - Tóth, Štepanovský, Janečka, 2700 divákov (vypredané)

Myjava: Solnička – Lukšík, Černáček, Častulín, Siva – Marček, Bruško (83. Neoveský), Šulek, Sládek (79. Pelegríni) – Kosík (74. Daniel), Pekár

Trnava: Rusov (46. Filipko) – Sabo, Tóth, Janečka, Grabež – Štepanovský (64. Schranz), Procházka, Chovanec (73. Vyskočil), Karhan – Hodek, Mikovič

Ladislav Hudec, tréner Myjavy: "Videli sme bláznivý zápas. Ofenzíva predčila defenzívu na jednej, či druhej strane, my sme boli efektívni. Vyhrali sme zaslúžene, nielen kvôli gólom, ale vedeli sme, čo na Trnavu hrať. Dôležitý bol vyrovnávajúci gól, vrátili sme sa do zápasu. Trpezlivosť, trpezlivosť, trpezlivosť – boli naše slová cez polčas. Že to vyšlo tak vysoko, to nepredpokladal nikto."

Juraj Jarábek, tréner Trnavy: "Bol to pre nás veľmi ťažký zápas z pohľadu výsledku. Vstúpili sme do zápasu veľmi dobre, chceli sme hrať, ujali sme sa vedenia. Z každého brejku nás súper trestal. Urobili sme veľa obrovských chýb vzadu. Do druhého polčasu som chalanov upokojil, zmenili sme brankára. My sme zahodili 4-5 čistých šancí za celý zápas, bohužiaľ, futbal je niekedy taký. Musíme si urobiť poriadok, musím to družstvo spoznať, lebo dnes som otváral oči. Z každej kontry nás súper trestal."