Osemnástka neuspela ani do tretice: Po prehre s USA o konečné 7. miesto

Osemnástka na Memoriáli Ivana Hlinku v treťom vystúpení podľahla USAOsemnástka na Memoriáli Ivana Hlinku v treťom vystúpení podľahla USA Zdroj: szlh.sk

PIEŠŤANY/BŘECLAV - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov neuspeli ani vo svojom treťom vystúpení na medzinárodnom turnaji národných tímov tejto vekovej kategórie - Ivan Hlinka Memorial Cup 2013. Po prehrách s Rusmi (1:2) a Fínmi (1:5) nestačili v stredu ani na rovesníkov z USA (2:5), keď doplatili na katastrofálnu druhú polovicu prvej tretiny, ktorú prehrali 0:4.

O dva presné zásahy slovenského výberu sa postarali Adam Haščič a Christián Jaroš. Prvý spomenutý premenil v 23. min trestné strieľanie, o 15 sekúnd neskôr Jaroš znížil na 2:4. Posledné slovo však mali Američania, Kyle ešte v prostrednej časti duelu stanovil konečný výsledok stretnutia. Po štvrtkovom voľnom dni sa najbližšie predstavia mladí Slováci v piatok v zápase o konečné siedme miesto so Švédmi. O celkové víťazstvo na turnaji zabojujú výbery USA a Kanady.

B-skupina (Piešťany):

Slovensko "18 - USA "18" 2:5 (0:4, 2:1, 0:0)
Góly: 23. Haščič (z tr. strieľania), 23. Jaroš (Maier, Haščič) - 13. Bittner (Schmaltz), 17. Schmaltz, 19. Iverson (Turgeon), 20. Schmaltz (Bittner, Poganski), 27. Connor (Snively)
Vylúčení: 5:6, navyše Mantha (USA) 5+DKZ za hákovanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Müllner - Šefčík, Výleta, 374 divákov

Anton Bartánus, tréner SR 18 (zdroj: hockeyslovakia.sk): "V prvej prestávke som musel v kabíne zvýšiť hlas. Nebyť  totiž trojminútového výpadku v závere úvodnej tretiny, keď sme inkasovali tri góly po troch hrubých individuálnych chybách a dostali nás „do kolien“, by som chlapcom  ani nič nevyčítal. Mrzí ma to a mrzí to aj chlapcov. Veľa síl sme strácali v obrane a tým pádom nám už nezostávali na útok. Po dni voľna nás čaká na turnaji ešte jeden zápas, ktorý chceme vyhrať."

Rusko "18" - Fínsko "18" 7:3 (3:0, 0:3, 4:0)