PSG vstúpilo do ligy remízou, v Montpellieri nevyužilo presilovú hru

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

PARÍŽ - Obhajca titulu Paríž St. Germain odštartoval nový ročník francúzskej futbalovej ligy remízou na pôde Montpellieru 1:1. Hostia v druhom polčase dotiahli náskok súpera a v záverečnej dvadsaťminútovke nevyužili presilovku po vylúčení El Kaoutariho.

Montpellier viedol od 10. minúty po góle Cabellu, ktorému predchádzala strata lopty Ibrahimoviča a následne aj chyba brankára Sirigua, ktorý mohol dôraznejšie vybehnúť proti strelcovi. Prvý polčas bol zo strany Parížanov ospalý, po zmene strán však ukázali svoju silu a po akcii Pastore-Ibrahimovič putovala lopta k Maxwellovi, ktorý zblízka zavesil pod brvno. V 71. minúte debutoval v drese PSG uruguajský kanonier Edinson Cavani a už o pár sekúnd sa pri prvom dotyku s loptou ocitol v superšanci, no nedal. V závere favorit vyvinul veľkú snahu na zisk všetkých bodov, no skóre sa nezmenilo ani po hlavičke Rabiota, ktorú gólman Jourdren už v nadstavenom čase chytil v poslednej chvíli pred bránkovou čiarou.

"Výkon v prvom polčase nebol dostačujúci. Po zmene strán sme začali hrať lepšie a vytvorili sme si dostatok šancí. Nestačilo to na víťazstvo, ale som rád, že sme aspoň bodovali," zhodnotil duel kouč Paríža Laurent Blanc.

Montpellier – Paríž St. Germain 1:1 (1:0)
Góly: 10. Cabella – 60. Maxwell, ČK: 72. El Kaoutari (Montp.)