Ibrahimovič zažiaril v severskom derby, Česko remizovalo s Maďarmi

Bröde Hangeland a Zlatan IbrahimovičBröde Hangeland a Zlatan Ibrahimovič Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Futbalisti Lotyšska remizovali v stredajšom prípravnom stretnutí v Tallinne s domácim Estónskom 1:1. Súper Slovenska v kvalifikácii MS 2014 bol síce v zápase lepším tímom, ale nedokázal premeniť viaceré dobré šance.

Estónci prišli v 43. minúte o vylúčeného Aleksandra Dmitrijeva po druhej žltej karte, no aj v oslabení išli do vedenia, keď si v 68. minúte Dmitrij Kruglov dobre nabehol na center a prekonal brankára súpera. Lotyši vyrovnali o šesť minút, keď do čierneho trafil Arturs Zjuzins, ktorý sa presadil strelou k pravej žrdi.

Ďalšiemu kvalifikačnému súperovi Slovákov z Litvy nevyšiel zápas v Luxembursku, hoci po prvom polčase viedol 1:0. V druhom dejstve Luxembursko otočilo vývoj. Slováci sa s Litvou v boji o Brazíliu už nestretnú, vo Vilniuse aj v Žiline s ňou remizovali 1:1.

Futbalisti Švédska aj vďaka hetriku útočníka majstrovského Parížu St. Germain Zlatana Ibrahimoviča zdolali v Štokholme v severskom derby Nórov 4:2.

Argentína vyhrala v Ríme nad Talianskom 2:1, Brazília prehrala vo Švajčiarsku 0:1 po vlastnom góle a Nemci remizovali doma s Paraguajom 3:3.

Estónsko - Lotyšsko 1:1 (0:0)
Góly: 68. Kruglov - 74. Zjuzins, ČK: 43. Dmitrijev (Est.)
zostava Lotyšska: Vanins – Maksimenko, Bulvitis, Gorkšs, Gabovs – Zjuzins, Lazdinš (61. Fertovs), Rugins, Sinelnikovs (54. Kovalovs) – Šabala, Arťoms (46. Verpakovskis) – Rudnevs (59. Rakels)

Azerbajdžan - Malta 3:0 (1:0)
Góly: 5. a 71. Dodačev, 63. Alijev, ČK: 68. Agius (Malta)

Švédsko - Nórsko 4:2 (2:2)
Góly: 2., 28. a 57. Ibrahimovič, 75. Svensson - 38. Abdellaoue (z 11 m), 43. Johansen

Rakúsko - Grécko 0:2 (0:1)
Góly: 39. a 66. Mitroglou, rozhodoval: TRUTZ (SR)
zostava Grécka: Karnezis – Torosidis (77. Vyntra), Sokratis, Siovas (63. Manolas), Holebas – Katsouranis (63. Tziolis) – Kone (85. Foutounis), Maniatis (62. Ninis), Tachtsidis, Christodoulopoulos – Mitroglou

Maďarsko - ČR 1:1 (0:1)
Góly: 57. Dzsudzsak - 23. Kozák

Bosna a Hercegovina - USA 3:4 (2:0)
Góly: 8. a 90. Džeko, 30. Ibiševič - 59., 84. a 86. Altidore, 55. Johnson
zostava Bosny: Begovič – Zukanovič (63. Višča), Rahimič (46. Zahirovič), Spahič (46. Šunjič), Bičakčič – Pjanič (62. Medunjanin), Lulič (46. Stevanovič), Salihovič, Misimovič – Ibiševič (46. Vršajevič), Džeko

Taliansko - Argentína 1:2 (0:1)
Góly: 76. Insigne - 20. Higuain, 49. Banega

Poľsko - Dánsko 3:2 (1:2)
Góly: 4. Klich, 59. Sobota, 61. Zieliňski - 18. Eriksen, 45. Braithwaite

Nemecko - Paraguaj 3:3 (2:3)
Góly: 18. Gündogan, 31. Müller, 75. Bender - 10. Nunez, 13. Pittoni, 45.+1 Samudio

Švajčiarsko - Brazília 1:0 (0:0)
Gól: 48. Alves (vlastný)

Albánsko - Arménsko 2:0 (1:0)
Góly: 21. Valdet, 67. Kače

Wales - Írsko 0:0

Macedónsko - Bulharsko 2:0 (0:0)
Góly: 83. Ibrahimi (z 11 m), 86. Trajkovskij