Ani Cibulkovej sa v New Havene nezadarilo: Češke podľahla za 116 minút

Dominika CibulkováDominika Cibulková Zdroj: SITA

NEW HAVEN - Po Daniele Hantuchovej skončila svoje účinkovanie vo dvojhre na tenisovom turnaji WTA New Haven Open at Yale presented by First Niagara v americkom New Havene (Premier, dotácia 690 000 USD, tvrdý povrch) aj ďalšia Slovenka Dominika Cibulková (24). Bratislavčanka prehrala ako ôsma nasadená hráčka v pondelňajšom stretnutí 1. kola s nenasadenou Klárou Zakopalovou z Česka za 116 minút 6:3, 3:6, 3:6.

Cibulková, ktorá urobila v zápase desať dvojchýb, síce vyhrala prvý set, ale v ďalších dvoch už ťahala za kratší koniec. Jej súperka premenila hneď prvý mečbal. Slovenská tenisová jednotka si odnáša 1 bod do príslušného rebríčka a prémiu 5225 USD.

V pondelok sa v singli predstaví v New Havene ešte jedna Slovenka: kvalifikantka Karolína Schmiedlová bude hrať s domácou šestkou "pavúka" Sloane Stephensovou.

Klára Zakopalová (ČR) - Dominika Cibulková (SR-8) 3:6, 6:3, 6:3