Slovenskí volejbalisti opäť nedali Fínom šancu a vyhrali 3:0

Emanuel Kohút zo Slovenska (vľavo) a Jukka Lehtonen z Fínska (vpravo)Emanuel Kohút zo Slovenska (vľavo) a Jukka Lehtonen z Fínska (vpravo) Zdroj: SITA

NITRA - Slovenskí volejbaloví reprezentanti vyhrali v piatkovom oficiálnom zápase v príprave na ME v nitrianskej hale Klokočina nad Fínskom po výbornom výkone 3:0. V sobotu sa s tým istým súperom stretnú zverenci trénera Štefana Chrtianskeho opäť a duel so začiatkom o 18:00 odvysiela naživo Slovak Sport TV.

Fíni viedli v úvode zápasu 4:2, ale domáci volejbalisti pri servise Chrtianskeho otočili na 5:4. Na prvom technickom timeoute viedli Slováci po zásahu libera Ondrušeka v poli, keď lopta padla Fínom na zem, 8:6. Fíni potom vyrovnali na 9:9, ale slovenskí reprezentanti pri podaní Kmeťa získali štyri body v rade a dostali sa do vedenia 13:9. Slováci mali navrch a po útoku Chrtianskeho a bloku Ogurčáka viedli už 16:11. Slováci boli v prvom sete jasne lepší a po úspešnom dvojbloku Kohút, Masný ho vyhrali 25:17.

Druhý set začali Slováci výborne a po ese Ogurčáka viedli 3:0. Po Kmeťovom bloku vyhrávali naši reprezentanti na prvom technickom timeoute 8:5 a pokračovali v dominancii z prvého setu. Slováci boli lepší v každej činnosti a nedávali súperovi šancu, po vydarenom útoku Nemca vyhrávali už 15:9. Po spolupráci Masný - Kmeť bolo už 19:12 a Slováci mierili za hladkým víťazstvom aj v druhom sete. Druhý set ukončil stredom Kohút a Slováci ho vyhrali 25:16.

V treťom dejstve viedli Fíni na prvom technickom timeoute 8:7. Po ese Nemca sa naši hráči dostali do vedenia 10:9. Tretí set bol najvyrovnanejší, ani jeden tím si nedokázal dlho vypracovať náskok. Na druhom technickom timeoute viedli hostia po bloku Shumova 16:15. Po ese Kmeťa získali domáci brejk a viedli 18:16. Potom dal parádne eso Nemec a Slováci mali v koncovke už trojbodový náskok - 20:17. V závere znížili Fíni z 21:24 na 23:24 a tréner Chrtiansky si zobral timeout. Aj ďalšiu loptu získali hostia a vyrovnali na 24:24. Slováci nakoniec vyhrali tretí set 29:27 a celý duel 3:0.

Slovensko - Fínsko 3:0 (17, 16, 27)
SR: Masný 1, M. Nemec 17, Chrtiansky ml. 10, Kmeť 11, Kohút 8, Ogurčák 11, libero Ondrušek (Hupka 0, Zaťko 0, Michalovič 0, Kašper 0)

Štefan Chrtiansky st. (tréner SR): "Mali sme počas celého zápasu na viac - tak, ako aj včera. Prvé dva sety boli na veľmi slušnej úrovni, v treťom sme v závere poľavili v koncentrácii, ale uhrali sme to. Opäť sme veľmi dobre bránili v poli a verím, že to tak bude aj ďalej, pretože v tomto sme mali rezervy. Ďalej pracujeme na súhre, aj na útoku, keď sme mali dobrú prihrávku, tak streľba (rýchla nahrávka, pozn.) fungovala slušne. Je na čom ešte pracovať, ale tieto dve víťazstvá nad kvalitným súperom nás povzbudili do ďalšej práce."