Mourinho sa sťažuje: Rozhodca zabil finále, prehral lepší tím!

José MourinhoJosé Mourinho Zdroj: SITA

PRAHA - Futbalisti Bayernu Mníchov po prvýkrát v histórii vyhrali Superpohár. Šampión Ligy majstrov v dueli s víťazom Európskej ligy v pražskej Eden Arene porazil Chelsea až v penaltovom rozstrele, keď v riadnom hracom čase skončil zápas 1:1 a po predĺžení 2:2. Vyrovnávacia bránku dal v posledných sekundách predĺženia Martínez, v rozstrele potom ako jediný neuspel Lukaku. Prinášame vám hlasy po zápase:

Jose Mourinho (tréner Chelsea): "Som sklamaný, pretože podľa môjho názoru lepší tím prehral, ale to je futbal. Nie vždy uspeje tím, ktorý si zaslúži to viac. Vo futbale hrá jedenásť hráčov proti jedenástim, pre tím s desiatimi hráčmi je to oveľa ťažšie. Existuje veľmi dôležité pravidlo a to je nadšenie pre futbal a hru. Ak milujete futbal, tak nemôžete finálový zápas zabiť druhou žltou kartou, ako v tomto prípade. Toto by sa napríklad anglickým rozhodcom nestalo. Rozhodca mohol riešiť Ramiresovu situáciu dohovorom a upozornením, podobne ako v prípade predstierania faulu hráčov Bayernu, a na ihrisku tak mohlo zostať jedenásť na jedenásť. Mám veľkú skúsenosť s hrou v oslabení z európskych zápasov, takže som mohol reagovať a viesť svojich hráčov, aj keď boli veľmi unavení. Skórovali a dali do zápasu absolútne všetko, takže moja skúsenosť pomohla. Bol som v Chelsea a hral som dva-trikrát v desiatich proti Barcelone, išiel som do Interu, hral som semifinále Ligy majstrov a hral som hodinu v desiatich proti Barcelone, šiel som do Realu Madrid a hral som znova semifinále LM v desiatich, vrátil som sa do Chelsea a hral som Superpohár znova v desiatich. Možno mám smolu. Keď dal Hazard gól, ostávalo do konca predĺženia 27 minút, čo je v desiatich večnosť. Chcel som hráčov povzbudiť, pretože som vedel, že nám zostáva ešte dlhá doba. Rozhodca na konci predĺženia už nemal pridávať minúty. Keď dal Martinéz gól, tak som cítil, že to nebolo zaslúžené, ale to je futbal. Ale opakujem, lepším tím dnes nevyhral."

Pep Guardiola (tréner Bayernu): "Chcem poďakovať ( svojmu predchodcovi ) Juppovi Heynckesovi za možnosť hrať toto finále. Trofej je patrí jemu a fanúšikom. Bolo to skvelé finále, hrali sme veľmi dobre, výborne v ofenzíve a mali asi tridsať gólových šancí . Je úžasné , že jedna sekunda môže zmeniť všetko . Rozumiem tomu, že moji hráči minulú sezónu vyhrali všetko, sú to skvelé osobnosti. Hrať proti Chelsea je vždy ťažké, majú Čecha, Colea, Terryho, Lamparda, to sú obrovsky skúsení hráči, také zápasy hrali tisíckrát. Dosiahli sme veľký úspech a túto trofej si zaslúžime. Z Petra Čecha mám obrovský rešpekt. Bol výborný, ale rovnako tak Manuel Neuer. Obaja brankári boli večer skvelí, keď som videl pár ich zákrokov, tak som len krútil hlavou. Chelsea má naozaj výborného gólmana, ale Martínez ho nakoniec prekonal."

Petr Čech (brankár Chelsea): "Prvé pocity sú samozrejme veľké sklamanie. Chýbalo pár sekúnd a všetko by bolo inak. Hrali sme dlho o desiatich, napriek tomu sme dali gól. Potom sme to bránili, ale posledný útok už sme neustáli. Bola to kombinácia všetkého. Bola tam lopta, ktorú sme neodkopli. Prišiel center, hlavičkový súboj sme vyhrali, ale nejako sa to odrazilo. Niekedy to tak asi má byť. Lopta sa mohla odraziť kamkoľvek, ale ona sa prikotúlala zrovna k súperovi a prázdnu bránku. Bohužiaľ, dnes sme mali smolu my a pohár majú oni. Veril som, že dáme gól z brejku, ale v posledných piatich minútach sme boli pod veľkým tlakom. Pri penaltách som bol veľmi blízko u Lahma a Shaquiriho. Chýbalo mi pár centimetrov. Zápas som si užil, bol to veľmi dobrý súboj a bolo pekné hrať doma, ale chýba mi ten pohár. Keď som išiel na penalty, tak som sa s Manuelom Neuerom bavil o tom, či na mňa zase pôjde strieľať ako pri finále Ligy majstrov . "

Franck Ribery (krídelník Bayernu): "Som šťastný kvôli celému mužstvu, ale aj kvôli trénerovi. Bol to špeciálny deň pre nášho trénera, ktorého rivalita s Mourinhom je už legendárna. Treba však povedať, že dnes sme mali šťastie. Myslím, že toto víťazstvo nám pomôže a dodá nám ďalšiu energiu."