V úvodnom kole hádzanárskej extraligy drvivé výhry Hlohovca, Košíc a Topoľčian

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: slovakhandball.sk

BRATISLAVA - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 1. kola extraligy mužov v hádzanej:

HC Sporta Hlohovec - MŠK Považská Bystrica 40:25 (21:11)
Najviac gólov: Mazúr a Ďuriš po 6, Miženko 5 - J. Kozák 6/5, Kostelanský 5, Adamčík a M. Kozák po 4
Pok. hody: 4/2 - 5/4, vylúčení: 9 - 4, rozhodovali: Sivák a Oťapka, 750 divákov

O pohodlnom víťazstve Hlohovca rozhodla už úvodná štvrťhodina, v ktorej sa domáci dostali do vedenia 11:3. Počas celého zápasu ťažila Sporta z kvalitných výkonov brankárov a spoľahlivej obrany. Považskobystričania síce po prestávke znížili na 13:21, domácich však nedokázali zastaviť. Príležitosť dostali v priebehu druhého polčasu všetci hráči z lavičky.

1. MHK Košice - Slovan Modra 42:17 (22:4)
Najviac gólov: Fuňak 13, Pecha 7/2, Pekár 5 - Stachovič, M. Döme a Michalko po 3
Pok. hody: 3/3 - 2/1, vylúčení: 5 - 2, rozhodovali: Richvalský a Cibere, 180 divákov

Modra sa v Košiciach držala iba do 4. min, kým sa obe mužstvá na prahu novej sezóny trochu oťukávali. Čoskoro však hostia prehrávali 0:6 (v 11. min) a bolo v podstate hotovo. Východniari posilnení o Pekára a Geciho najmä v prvom polčase excelovali po všetkých stránkach (22:4) a po prestávke sa na ihrisku mohli zohriať aj hráči z lavičky.

HC Štart Nové Zámky - MHáK Martin 29:24 (13:12)
Najviac gólov: Monczka 10, T. Straňovský 9/3, Mokryš 3 - Buvala 6, Kardoš 5, Bíro 4/3
Pok. hody: 5/3 - 3/3, vylúčení: 2 - 2, ČK: Franko (Martin) za hrubý faul, rozhodovali: Klinka a Gabriš, 500 divákov

Prvý polčas bol vyrovnaný, ak sa aj domácim podarilo súperovi gólovo odskočiť, Martinčania sa dotiahli. Do kabín išli s miernym mankom 12:13. V druhom polčase sa hostia v 45. min dokonca dostali do vedenia 21:19, Nové Zámky sa však včas vzchopili a presvedčivou koncovkou si vybojovali víťazstvo 29:24.

HK Topoľčany - ŠKH Agrokarpaty Pezinok 45:24 (23:10)
Najviac gólov: Briatka 7, Ivanicja a Cigáň po 6 - Fekete 9/2, Balogh a Baďura po 4
Pok. hody: 1/1 - 4/2, vylúčení: 7 - 2, rozhodovali: J. Volentics a Varga, 675 divákov

Domáci sa ujali vysokého vedenia už v úvode, v 13. min mali náskok 10:3 a bolo prakticky rozhodnuté. Topoľčany po prvej časti viedli nad nováčikom z Pezinka už o 13 gólov - 23:10 (zo 16:10 v 24. min). V záverečných 15 minútach sa len dohrávalo, šancu dostali aj náhradníci.