Neúspešný debut Vitteka: Slovan vo federálnom derby nestačil na Spartu

Mareček rozhodol o triumfe Sparty vo federálnom derby so SlovanomMareček rozhodol o triumfe Sparty vo federálnom derby so Slovanom Zdroj: facebook.com/ACSpartaPraha

PRAHA - Futbalisti slovenského majstra ŠK Slovan Bratislava prehrali vo štvrtkovom prípravnom zápase v rámci spestrenia si reprezentačnej prestávky s pražskou Spartou 0:1. Nová posila "belasých" Róbert Vittek odohral na Letnej celý duel a v 64. minúte si mohol po návrate otvoriť v Slovane strelecký účet, v skrumáži sa mu však nepodarilo ideálne zorientovať a vyrovnať skóre duelu.

Do prvej vážnejšej šance zápasu sa dostali domáci hráči v 12. minúte, Čermákova ľavačka však skončila na Putnockom a brankára Slovana neprekonal o minútu neskôr ani Konate. Sparta následne pritlačila "belasých" pred ich pokutovým územím, Bednář však najskôr netrafil priestor brány, a potom hlavičkoval len do brvna. Sparta sa napokon dočkala gólu v 43. minúte, keď Dočkalov center umiestnil do siete hlavou Mareček.

Najväčiu šancu Slovana na vyrovnanie zahodil v 64. minúte nový muž v tábore hostí Róbert Vittek, ktorý nedokázal Mészárosovu vyrazenú strelu doraziť do brány. Defenzíve slovenského majstra naďalej robil problémy rýchlonohý Konate či aktívny Bednář, viac gólových momentov sa však diváci na Letnej nedočkali.

AC Sparta Praha - ŠK Slovan Bratislava 1:0 (1:0)
Gól: 43. Mareček. Rozhodoval: Příhoda, ŽK: Milinkovič (Slovan)

Zostava Slovana: Putnocký - Bagayoko, Gorosito, Niňaj, Vrablec - Kladrubský (77. Jakúbek) - I. Žofčák (80. F. Serra), Halenár (62. Grendel), Milinkovič (68. Hlohovský) - Fořt (46. K. Mészáros), Vittek