Grécko pochovalo postupové nádeje Slovenska, Litva zdolala Lichtenštajnsko

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

MARIJAMPOLE - Futbalisti Grécka utorkovým domácim víťazstvom 1:0 v Pireu nad Lotyšskom v rámci európskej časti kvalifikácie definitívne pochovali postupové nádeje Slovenska na účasť na budúcoročných majstrovstvách sveta v Brazílii. Gól Dimitrisa Salpingidisa z 58. min znamenal tri body pre zverencov trénera Fernanda Santosa a tiež to, že Gréci majú na druhom mieste v tabuľke G-skupiny pred Slovákmi nepreklenuteľný sedembodový náskok. Do konca kvalifikačného cyklu zostáva všetkým tímom odohrať ešte dva zápasy. Lídrom G-skupiny je po víťazstve v Žiline 2:1 Bosna a Hercegovina o skóre pred Gréckom.

Futbalisti Litvy zvíťazili v utorňajšom kvalifikačnom zápase MS 2014 v rámci G-skupiny nad Lichtenštajnskom 2:0. Domáci rozhodli o svojom triumfe na štadióne v Marijampole v prvom polčase, keď po 18-tich minútach otvoril skóre Deivydas Matulevičius a o pol hodinu neskôr výsledok spečatil obranca Tadas Kijanskas.

G-skupina:
Litva - Lichtenštajnsko 2:0 (2:0)
Góly: 18. Matulevičius, 40. Kijanskas. Rozhodoval: Silagava (Gruz.), ŽK: Andriuškevičius, Vičius, E. Česnauskis - Gubser, Burgmeier, Wieser, Oehri

Litva: Karčemarskas - Mikoliunas, Kijanskas, Mikuckis, Andriuškevičius - Ivaškevičius, Vičius - D. Česnauskis, Kalonas (72. Kuklys), E. Česnauskis (79. Šernas) - Matulevičius (90.+3 Sirgedas)

Lichtenštajnsko:
Jehle - Christen, M. Stocklasa, Quintans - Kaufmann, Polverino, Oehri, Christen - Burgmeier, Gubser (75. Erne) - Wieser

Grécko - Lotyšsko 1:0 (0:0)
Gól: 58. Salpingidis. Rozhodoval: Kristinn Jakobsson (Isl.), ŽK: Katsouranis - Verpakovskis, /ČK: 90.+3 Katsouranis - Rugins

Grécko: Karnezis - Maniatis, Papastathopoulos, Torosidis, Tzavellas (74. Karagounis) - Katsouranis, Ninis, Siovas - Mitroglou, Samaras (88. Fetfatzidis), Salpingidis (64. Christodoulopoulos)

Lotyšsko: Koljnko - Bulvitis, Gorkšs, Maksimenko, Gabovs - Laizans, Zjuzins (68. Karasausks), Lazdins (61. Sinelnikovs), Rugins - Verpakovskis (79. Rakels), Cauna