Vittek potvrdil povesť kanoniera: Návrat po desiatich rokoch oslávil gólom

Róbert Vittek Róbert Vittek Zdroj: SITA

BANSKÁ BYSTRICA - Útočník Róbert Vittek, ktorý sa po desiatich rokoch vrátil do tímu úradujúceho slovenského futbalového majstra ŠK Slovan Bratislava, skóroval hneď pri svojej obnovenej súťažnej premiére v sobotňajšom stretnutí 9. kola Corgoň ligy 2013/2014 na pôde Dukly Banská Bystrica.

Tridsaťjedenročný Vittek, ktorý je s 23 gólmi najlepší strelec slovenskej reprezentácie v histórii, sa gólovo presadil tesne pred polčasovou prestávkou v 44. min duelu a upravil na priebežných 2:1 pre hostí. Doteraz posledný presný ligový zásah za Slovan strelil Vittek 17. augusta 2003 v 14. min duelu na pôde Artmedie Petržalka (1:1). Išlo o duel 5. kola sezóny 2003/2004, Vittek vtedy ľavačkou k vzdialenejšej žrdi prekonal petržalského gólmana Martina Lipčáka.

Autor štyroch gólov Slovenska na majstrovstvách sveta 2010 v Juhoafrickej republike hral počas kariéry okrem prvého mužstva Slovana (1999 - 2003) aj za 1. FC Norimberg (2003 - 2008), Lille (2008 - 2010) a tri turecké kluby MKE Ankaragücü (2010 - 2011), Trabzonspor (2011 - 2013) a Büyüksehir Belediyespor (2013).