Divoký zápas v Košiciach: Tawamba v úplnom závere zachránil bod pre Ružomberok

Martin Nosek z Ružomberka a Erik Pačinda z KošícMartin Nosek z Ružomberka a Erik Pačinda z Košíc Zdroj: SITA

KOŠICE - V upršanom počasí mali Košičania výborný nástup do zápasu, keď po poldruha minúte pekne unikol Duda a z hranice šestnástky prízemnou strelou k žrdi nedal Nikoličovi šancu - 1:0. Hostia kontrovali v 17. min Almaského prudkým pokusom, ktorý zneškodnil Tofiloski.

O tri minúty neskôr brankár hostí Nikolič fauloval za rohom šestnástky prenikajúceho O. Diabyho a musel ísť predčasne pod sprchy. Následný Dudov priamy kop skončil tesne vedľa žrde. Nový gólman Ružomberka Lešňovský sa po príchode zapotil pri Sekuličovej strelec. Po polhodine zahrával Ďubek priamy kop zo 17 m a lopta skončila na spojnici brvna a žrde. Ďalšie pokusy Dudu na jednej a Zreľáka na druhej strane sa neskočili gólom, takisto sa neujala obrovská šanca Diabyho v závere prvého polčasu, keď Lešňovský zle vybehol a košický útočník z päťky netrafil prázdnu bránku Liptákov.

Po prestávke začali o niečo aktívnejšie domáci - tvrdú Dudovu strelu hosťujúci gólman vyrazil pred Pačindu a jeho pokus zneškodnil na roh. O minútu neskôr po biliarde v šestnástke Košíc sa lopta dostala k Lačnému a ten zblízka strelou od brvna vyrovnal - 1:1. Domáci sa snažili nakloniť misky váh na svoju stranu, Dudovu strelu z uhla brankár vyrazil na roh, no v 73. min bol krátky, keď po peknej akcii Duda - Viazanko - Haskič posledný menovaný strelil svoj prvý corgoňligový gól. O minútu neskôr však Hovančík po druhej ŽK videl červenú a sily sa vyrovnali. O ďalšiu minútu mohol vyrovnať Zreľák, no z dvoch krokov trafil iba žrď. V závere hostia vrhli všetky sily do útoku: v tretej nadstavenej minúte domáci neodkopli loptu do bezpečia a po závere v malom vápne Tawamba zblízka vyrovnal.

MFK Košice - MFK Ružomberok 2:2 (1:0)
Góly: 2. Duda, 73. Haskič - 57. Lačný, 90.+ Tawamba, ŽK: 29. P. Kavka, 38. O. Duda, 45.+ Sekulič (všetci Košice), 56. O. Diaby, 57. Hovančík, 83. Haskič - 61. Ďubek, 71. Zreľák, ČK: 74. Hovančík (po druhej ŽK) - 20. M. Nikolič za faul, rozhodovali: Jaška - R. Sluk, Ferenc, 1220 divákov

Košice: Tofiloski - Ostojič, P. Kavka, Hovančík, Sekulič - Šinglár (62. Djordjevič), Bukata - Viazanko, O. Duda, Pačinda (80. L. Urban) - O. Diaby (56. Haskič)

Ružomberok: M. Nikolič - M. Nosek, Práznovský (61. Martin Nagy), Greššák, P. Maslo (81. Serečin) - Zošák - Zreľák, Tawamba, Ďubek, Almaský (23. Lešňovský) - Lačný

Jaroslav Galko (tréner Košíc): "Lepší vstup do zápasu sme si ani nemohli želať. Hostia však ukázali, kde je ich sila. V strede poľa lepšie kombinovali, hoci ich bolo o jedného menej. V druhom polčase prišiel trest za naše nepremenené šance, a hoci sme strelili druhý gól, v samom závere sme opäť inkasovali, z čoho sme veľmi sklamaní."

Jozef Vukušič (tréner Ružomberka): "Pred zápasom som sa vyjadril, že by sme brali bod a myslím si, že remíza je spravodlivá. Boli sme lepším mužstvom, hoci sme väčšinu zápasu hrali o jedného menej."