Cenný úspech slovenskej sedemnástky: Vo Švédsku zdolala domácich rovesníkov

Tomáš Vestenický, Lukáš Čmelík a Denis Vavro počas tréningu sedemnástky vo ŠvédskuTomáš Vestenický, Lukáš Čmelík a Denis Vavro počas tréningu sedemnástky vo Švédsku Zdroj: futbalsfz.sk

LJUSDAL - Slovenská futbalová reprezentácia do 17 rokov zvíťazila vo štvrtkovom zápase na Turnaji štyroch krajín vo Švédsku nad domácimi rovesníkmi 3:2, hoci po polčase prehrávala 1:2. K obratu zavelil po zmene strán dvoma gólmi stredopoliar AC Parma Lukáš Haraslín, ktorý nastúpil až v 59. minúte.

V prvom vystúpení na turnaji remizovali Slováci s Islandom 1:1, keď o všetky body prišli v záverečných minútach zápasu. V sobotu bude ich posledným súperom na turnaji Nórsko. Pre zverencov trénera Ladislava Pecka je podujatie prípravou na svetový šampionát tejto vekovej kategórie v SAE.

Švédsko "17" - Slovensko "17" 2:3 (2:1)
Góly: 11. a 25. Brodacki - 6. Chvátal, 72. a 89. Haraslín

SLOVENSKO "17": Junas – Dimun, Vavro, Vodecký, Káčer (71. Grič), Chvátal, Vestenický (90. Sipľák), Hromada, Polievka (59. Haraslín), Rajník (46. Čmelík), Kotrík