Neporaziteľnosť Košíc skončila: Piešťany ich dobyli pred domácim hľadiskom

Ladislav Nagy pred brankárom TomekomLadislav Nagy pred brankárom Tomekom Zdroj: TASR

KOŠICE - Domáci hokejisti nastúpili na svoj tisíci extraligový zápas a začali aktívnejšie. Tomeka v bránke hostí preveril už v 2. minúte strelou spomedzi kruhov Marcinko. O minútu neskôr bol po peknej kombinácii s Pašekom blízko ku gólu Spilar, netrafil ale priestor bránky. Hostia odpovedali v 5. minúte po Bartánusovom zakončení z otočky, Hylák si postrážil priestor pri ľavej žrdi.

V 7. minúte už inkasoval z hokejky Samira Salijiho, ktorý strelou do ľavého horného rohu otvoril skóre duelu - 0:1. Ďalšiu príležitosť na skórovanie mali v 9. minúte "oceliari", Spilar z dobrej pozície neprekonal piešťanského gólmana. Ten sa vyznamenal i v 13. minúte pri obrovskej šanci Nagya, ktorý nezužitkoval ideálnu prihrávku Slováka.

V 23. minúte to pred domácom bránkou skúšal na dva razy Lelkeš, ale zahrmelo na opačnej strane počas presilovej hry domácich. Pašek sa v 27. minúte dostal k odrazenému puku od zadného mantinelu a zrovnal - 1:1. V 29. minúte po chybe Bira na útočnej modrej čiare naklonil misky váh na stranu Košíc Nagy, ktorý po úniku strelou po ľade upravil na 2:1. Vzápätí sa dostal do dobrej šance Bicek, ale Tomek podržal svoj tím. Hostia však odpovedali už o dve minúty neskôr, keď sa pred Hylákom presadil Bartánus - 2:2. Gól v oslabení zaznamenali v 32. minúte i Piešťany, keď po rovnakej chybe Cebáka skóroval Melichárek - 2:3. Na začiatku 39. minúty Bartoš povyzvŕtal obranu hostí, jeho bekhendové zakončenie skončilo iba na ľavej žŕdke Tomekovej bránky.

Konštrukcia hosťujúcej bránky zvonila i v 45. minúte po strele Nagya, ktorý nezužitkoval početnú výhodu ani po následnom zakončení. Piešťany v ďalšom priebehu predovšetkým bránili, svojho súpera nepúšťali do vyložených príležitostí a podnikali rýchle kontry. Košičania sa snažili o početnú streľbu, tá však bola veľmi nepresná. V 54. minúte mohol poistiť víťazstvo hostí počas presilovej hry Bartánus, Hylák sa stihol presunúť a včas zasiahnuť. O tri minúty neskôr sa dostal do úniku Lelkeš, košický gólman znova úspešne zasiahol. "Oceliarom" nepomohla ani záverečná hra bez brankára 6 proti 4 a po prvý raz v sezóne prehrali.

HC Košice - ŠHK 37 Piešťany 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)
Góly: 27. Pašek (R. Jenčík, Kolba), 29. L. Nagy - 7. S. Saliji (J. Románek, Melichárek), 30. M. Bartánus (J. Ručkay, V. Nemec), 32. Melichárek (R. Filip)
Vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:1, rozhodovali: J. Konc - M. Korba, Sčensný, 3031 divákov

Košice: Hylák - Cebák, Štrbák, Kolba, Šeda, Martin Chovan, Macejko, od. 34. min Matis - Svatoš, Marek Slovák, L. Nagy - Bicek, T. Marcinko, Sojčík - Spilar, Pašek, R. Jenčík - Hrnka, P. Bartoš, R. Konečný

Piešťany: T. Tomek - Bučka, R. Filip, Brňák, Valábik, Škadra, Biro, A. Hruška - S. Saliji, Melichárek, J. Románek - J. Ručkay, V. Nemec, M. Bartánus - Lušňák, Holovič, Lelkeš - Haring, Mišura, Toman

Anton Tomko, tréner HC Košice: "Do zápasu sme vstupovali s tým, že chceme bodovať. V úvodnej tretine sme si svojim pohybom vytvorili dostatok príležitostí, asi tri tutovky zostali nevyužité. Hneď na to išiel súper do vedenia, čo na naše hokejky prinieslo trošku nervozity. Napriek tomu sme sa snažili zápas otočiť a podarilo sa nám to. Po zaváhaniach v obrannom pásme to súper znova otočil a do konca duelu ten stav udržal. Piešťany podali bojovný zodpovedný výkon, najmä v tretej tretine, kde sme si vytvorili rad šancí i keď sme mali problém s presnosťou streľby."

Roman Sýkora, asistent trénera ŠHK 37 Piešťany: "Napriek tomu, že nemáme ideálny vstup do sezóny, tak sme neprišli do Košíc v porazeneckej nálade. Na chalanoch bolo vidieť, že chcú uhrať dobrý výsledok. Dali sme si pozor na prvú tretinu, tá nám vyšla a splnili sme to, čo sme si povedali. V druhej tretine sme spravili dve zbytočné chyby a súper ich potrestal. Psychika trošku upadla, no podarilo sa nám o niečo neskôr zrovnať a to nás nakoplo a dali sme tretí gól. V tretej tretine to bola z našej strany bojovnosť i keď Košice mali tlak."