V Manchestri dominoval Bayern, za City skóroval len striedajúci Negredo

Micah Richards a Toni KroosMicah Richards a Toni Kroos Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Futbalisti Bayernu Mníchov potvrdili v stredajšom zápase 2. kola Ligy majstrov na ihrisku Manchestru City, že patria k najväčším adeptom na zisk "ušatej trofeje". V šlágri stredajšieho programu zvíťazili na Etihad Stadium nad hráčmi úradujúceho anglického vicemajstra 3:1, keď ich góly dali Franck Ribéry, Thomas Müller a Arjen Robben. Za domácich skorigoval v 80. min Álvaro Negredo.

Hostia počas celého duelu dominovali a diktovali tempo hry. Uvodný gól v drese bavorského tímum dal už v 7. minúte Frank Ribery. Francúzsky legionár zaskočil brankára Harta prízemnou strelou z 20 metrov. Po zmene strán si najskôr Müller nabehol sám na dlhú loptu od Danteho a nekrytý pohodlne skóroal. Po hodine hry Schweinsteiger vybojoval loptu v strede pola, posunul ju Robbenovi a ten slabšou pravou nohou prepálil Harta - 0:3. Čestný gól domácich dosiahol v 80. minúte technickou strelou Negredo. Tréner "citizens" Manuel Pellegrini tak ani v jedenástom mikrosúboji nezdolal súčasného kouča Bayernu Pepa Guardiolu.

Manchester City - Bayern Mníchov 1:3 (0:1)
Góly: 80. Negredo - 7. Ribery, 56. Müller, 60. Robben, rozhodoval: Kuipers (Hol.), ČK: 86. Boateng (Bayern)

Manchester City: Hart - Richards, Kompany (C), Nastasić, Clichy - Nasri, Fernandinho, Agüero, Touré, Navas - Džeko.
Náhradníci: Pantilimon – Zabaleta, Lescott, Milner, García, Silva, Negredo

Bayern Mníchov: Neuer - Rafinha, J. Boateng, Dante, Alaba - Lahm (C), Robben, Schweinsteiger, Kroos, Ribéry - T. Müller.
Náhradníci: Starke – van Buyten, Kirchhoff, Contento, Shaqiri, Götze, Mandžukić.

Priebeh:

6. minúta - Gól Bayernu! Frank Ribéry si loptu posunul na pravú nohu, so strednej vzdialenosti vyskúšal gólmana domácich Harta, ktorý prekvapujúco kapituluje.

14. minúta - Bayern kontroluje hru v strede poľa, po centri Muellera bude zahrávať rohový kop.

16. minúta - Diváci na nohách. Prihrávku Nastasiča na Džeka za chrbát obrany Bayernu však čiarový rozhodca posúdil ako ofsajd. Z protiútoku sa nebezpešnou strelou predviedol Kros.

19. minúta - Prevahu Bayernu na trávniku ocenili aj priaznivci hostí, ktorí vytrvalím skandovaním Bayern, Bayern zahanbili takmer 50 000 domácich na štadióne Etihad Stadium.

22. minúta - Bayern vedie na strely 6:1, v držaní lopty má prevahu 61 k 39.

26. minúta - Nastasič v poslednej chvíli zachránil pred Muellerom, Bayern sa okamžite po zisku lopty snaží útočiť.

31. minúta - Danteho center sa dostal k Robbenovi, ktorý sa uvolnil a prihrávkou hľadal v tesnej blízkosti strelca druhého gólu. Neúspešne. Z opačnej strany sa o pár sekúnd neskôr dostal do šance Alaba, no Hart domácich podržal.

43. minúta - Agüero dostáva žltú kartu, po faule Richardsa bude následne Bayern zahrávať priamy kop.

45. minúta - Žltú kartu vidí i Kros, prvý polčas skončil, Bayern jasne predčil domácich, v držaní lopty vedie 67:33.

48. minúta - Citizens začali druhý polčas s chuťou, v priebehu dvoch minút zahrával Nasri dva rohové kopy

53. minúta - Robben strieľa z dobrej pozície, lopta po jemnom teči končí tesne vedľa brány Harta

55. minúta - Gól Bayernu! Hart opät kapituluje, Dante poslal fantastickú nahrávku na Muellera, ktorý kľučkou oklamal gólmana a zvýšil na 2:0. Do útoku Citizens okamťite prichádza Negredo.

60. minúta - Gól Bayernu! Robben zvyšuje na 3:0. Po strate lotpy Fernandinho sa pravačkou presadil aj holandský strednopoliar

63. minúta - Bayern hrá s obrovským prehľadom a chuťou útočiť, obrana Citizens evidentne nestíha

68. minúta - Na strelecké pokusy vediet Bayern 15:3

70. minúta - Agüero a Nasri končia, na trávnik príde MIlner so Silvom

80. minúta - Gól Manchester City! Fantastický Negredo, po perfektnom prevzatí lopty trafil technickou strelou od žrde znižuje na 1:3.

86. minúta - Boateng dostáva červenú, Bayern čaká ťažký záver stretnutia, napriek tomu, že priamy kop Silvu skončil na brvne

89. minúta - Negredo sa presadil cez Alabu a Danteho, hlavička mieri mimo bránu

90. minúta - Bayern sa so šiestimi bodmi dostáva na čelo skupiny D. Zverenci Pepa Guardiolu napriek zbytočnému vzruchu v závere vyhrali úplne zaslúžene, keď pomer striel na bránu vyhrali 2:13.

• Zdroj: TASR, športky