Slovan sa tretieho víťazstva na tripe v KHL nedočkal: Admiral vstal z mŕtvych

Bratislavský Slovan neudržal vedenie a podľahol na ľade nováčika z VladivostokuBratislavský Slovan neudržal vedenie a podľahol na ľade nováčika z Vladivostoku Zdroj: hcslovan.sk

VLADIVOSTOK - Hokejisti Slovana Bratislava po dvoch triumfoch v Novokuznecku a Chabarovsku vo štvrtok nestačili na nováčika Kontinentálnej hokejovej ligy, keď vo Fetisov aréne podľahli miestnemu tímu Admiral Vladivostok 1:3. Slovan viedol gólom Netíka od 24. min, no domáci otočil presnými zásahmi švédskej dvojice Gynge - Bergfors. Definitívnu podobu výsledku dal gólom do prázndej bránky kapitán Lisin.

Slovan má na svojom konte 10 bodov z dvanástich duelov a v tabuľke Západnej konferencie mu patrí posledná 14. pozícia. Hokejisti Slovana Bratislava vo Vladivostoku ukončili sériu štyroch duelov u súperov. Po presune do Bratislavy a oddychu ich v stredu 9. októbra čaká od 19.00 h domáci duel proti Metallurgu Magnotogorsk, ktorým začnú "belasí" šnúru šiestich stretnutí pred vlastnými fanúšikmi.

Slovan odohral skvelú prvú tretinu u nováčika, no viackrát domácich doslova zachránil fínsky gólman Lundström. Prvú veľkú šancu duelu mal v 9. min Ölvecký, ktorý v oslabení unikol obrancom nováčika KHL a z ľavej strany nebezpečne vystrelil.

Na opačnej strane pohrozil najproduktívnejší hráč Vladivostoku - nemecký útočník Felix Schütz, ktorého pokus zblokoval Mojžíš. V 16. min si Kopřiva poradil s prečíslením súpera. Pred prvou sirénou sa do šance dostal aj Miklík, ale pred strelou stratil stabilitu a na Lundströma vyslal len slabý pokus.

Skóre duelu otvoril v 24. min Netík, ktorý do bránky Admiralu usmernil Lundströmom vyrazenú strelu Sersena od modrej čiary. Pri vylúčení Ölveckého potom neuspeli Bergfors ani Drugov. Vyrovnať sa podarilo až Gyngemu, ktorého v 33. min pekne vysunul Porseland a Švéd už nemal problémy so zakončením - 1:1.

Dve minúty pred koncom II. tretiny sa domáci tešili opäť, keď akciu po osi Osipov - Lisin korunoval gólom Bergfors. V 48. min Kopŕivu v bránke prekonal útočník Vladivostoku Lisin, ale gól neplatil pre predchádzajúcu prihrávku rukou.

O tri minúty neskôr mal vyrovnanie na hokejke Bartovič, ktorý v úniku trafil iba betóny domáceho gólmana. Slovan sa v závere zápasu odhodlal k obrovskému tlaku. Tréner Rostislav Čada siahol 42 sekúnd pred tretím klaksónom k hre bez brankára, no vyrovnať sa mu nepodarilo. Práve naopak, Lisin dal gól do prázdnej bránky na 3:1.

Do bránky pri zranení Jaroslava Janusa sa postavil opäť Miroslav Kopřiva, ktorého dvojkou bol Denis Godla. Slovanisti mali po dvoch inkasovaných góloch v nohách akoby kŕč, Admiral lepšie korčuľoval. Belasí boli aktívnejší vpredu, utvorili si neporovnateľne viac šancí, ale nováčika zachránil skvelý Lundström. Treba priznať aj nerovný meter rozhodcov, ktorí belasých posielali na trestnú lavicu za takmer každý kontakt, kým domácicm prehliadali tvrdé zákroky.

Admiral Vladivostok - Slovan Bratislava 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Góly: 33. Gynge (K. Sokolov), 38. Bergfors (Lisin, Osipov), 60. Lisin - 24. Netík (Sersen)

Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše: Kopřiva (Slovan) 10 min za nešp. správanie. Pred 5500 divákmi rozhodovali Zacharov, Cyplakov - Aľošin, Ivanov (všetci Rus.). Strely na bránku 37:27, vhadzovania 27:30.

Vladivostok: Lundström - Osipov, J. Antropov, Porseland, Ternavskij, Poleščuk, Kostromitin, Zemčonok - Lisin, Schütz, Bergfors - Lesnuchin, Bortnikov, Drugov - Pervušin, A. Kuznecov, Barbašev - Gynge, K. Sokolov, Gračov

Slovan: Kopřiva - Škoula, Kutlák, Mojžíš, Sersen, Sigalet, V. Mihálik - Miklík, Ölvecký, Vondrka - Netík, J. Mikúš, Bartovič - Kukumberg, Matoušek, L. Hudáček - M. Bakoš, Kolena, M. Daňo

"Nás v dnešnom veľmi rýchlom a bojovnom zápase môžu mrzieť dve veci. Prvá, že za stavu 1:0 pre nás sme boli štyrikrát vylúčení, čo domácim umožnilo návrat do hry. Druhá - v poslednej tretine, kedy sme mali množstvo šancí a nevyužili sme ich. Myslím si, že za predvedený výkon sme si minimálne remízu zaslúžili," povedal podľa webu hcslovan.sk tréner Rostislav Čada.

• Zdroj: športky, SITA