Radosť Slovana: Vo skvelom zápase sa belasí dočkali víťazstva nad Ufou až v nájazdoch

Brent Sopel a Juraj Vondrka za bránkou UfyBrent Sopel a Juraj Vondrka za bránkou Ufy Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Bratislavský Slovan sa prebral a po horšom úvode sezóny dokáže bodovať. Síce na víťazstva sa nadrie, ale body si do tabuľky dokáźe pripísať. V piatok získal dva body za výhru 2:1 nad Ufou po samostatných nájazdoch, keď rozhodol český legionár Netík.

Skvelá atmosféra a radosť na tribúnach. Slovan doslova zabáva divákov v zaplnenej aréne. Bratislavčania predviedli vynikajúci úvod, keď v 7. minúte otvoril skóre duelu Kanaďan v belasom drese Sigalet. No krátko nato vyrovnal Dubrovskij a vyzeralo to na poriadnu prestrelku. Tú však diváci nezažili, ale v prvej tretine videli vynikajúci útočný hokej - a vzácne vyrovnaný.

Druhá tretina priniesla slabší hokej, miestami akoby boli hráči v útlme, v domácom drese sa v dobrom svetle ukazovala najma štvrtá formácia. Do tretej tretiny nastúpili hráči oboch tímov s chuťou a akcie divákov doslova dvíhali zo stoličiek, hralo sa rýchlo a na oboch stranách.

V závere tretej tretiny Ufa pritlačila, no obranca Slovana bol priveľmi nervózny a za vyhodenie puku z obranného pásma dostal dvojminútový trest. Slovan tak nastúpil na predĺženie, ktoré sa zvyčajne hrá so štyrmi hráčmi na oboch stranách, len v trojici. Ubránil sa.

Juraj Mikúš prvý nájazd nedal, ani Makarov, Netík už bol úspešný, zo slovanistov nedal ani Vondrka. Slovan nastúpil bez Romana Kukumberga, ktorého pred dvoma dňami zastavili policajti a nafúkal viac ako jedno promile alkoholu. Momentálne je obvinený z trestného činu a čaká aj na trest od Slovana.

"Mám svoj štýl, ako vždy zakončujem. Tak som ti aj dnes skúsil a nepodarilo sa, ale dôležité je, že sme vyhrali," komentoval po zápase Netík. Prezradil aj, že s blížiacim sa koncom duelu sa nesnažili silou-mocou streliť gól, práve naopak, hrali tak, aby neinkasovali. "Čím vyšší čas, tým sme bližšie k bodom," konštatoval.

"Súper hral skvele," pochválil belasých tréner Ufy Vladimír Jurzinov. "V kabíne je veľká vnútorná sila. Získali sme dva body, odohrali sme veľmi dobrý zápas a diváci nám pomáhali, za čo im ďakujem," zhodnotil kouč Slovana Rostislav Čada.

Slovan - Ufa 2:1 (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0) - rozhodujúci nájazd premenil Netík

Góly: 4. Sigalet - 7. Dubrovskij (Kulda, D. Makarov)