Jiménez famóznymi nožničkami spasil Mexiko, Američania rozhodli v závere

Raul Jiménez famóznymi nožničkami v závere spasil MexikoRaul Jiménez famóznymi nožničkami v závere spasil Mexiko Zdroj: SITA

KANSAS CITY - Vďaka pozoruhodnému gólu Raula Jiméneza z 85. minúty zvíťazilo Mexiko v zápase kvalifikácie MS 2014 nad Panamou 2:1 a naďalej zostáva v hre o postup na svetový šampionát. Lepšie je však na tom v zóne CONCACAF Honduras, ktorý po výhre 1:0 nad Kostarikou pôjde v najhoršom prípade do baráže a preto už v krajine prepukli národné oslavy.

V Mexico City to už vyzeralo, že si Panama odvezie bod za remízu 1:1. Lenže päť minút pred koncom si na hranici šestnástky bleskovo zdvihol loptu do vzduchu Jiménez a jeho učebnicové "nožníčky" skočili za chrbtom bezmocného brankára Jaime Peneda. Mexiko, ktorému hrozí prvá neúčasť na MS od roku 1990, potrebuje získať bod na definitívnu účasť v baráži proti kvalifikantovi z oceánie, ktorým je Nový Zéland. Posledný kvalifikačný duel hrá Mexiko v Kostarike, ktorá má už istý postup spoločne s USA.

Popri USA a Kostarike je na tom najlepšie Honduras. Ten má všetko vo vlastných rukách a v poslednom kvalifikačnom dueli mu v Jamajke na postupovú definitívu postačí aj nerozhodný výsledok. V zápase proti Kostarike rozhodol o výhre Hondurasu na Olympijskom štadióne v San Pedro Sula útočník Jerry Bengtso. Následne prepukli bujaré oslavy športového úspechu, takže na zaplnených uliciach v Tegucigalpe a San Pedro začali dominovať modro-biele vlajky a transparenty. K nadšenému davu sa pridal aj prezident Hondurasu Porfirio Lobo: "Chcem pogratulovať chlapcom z národného tímu za ich dnešné víťazstvo. Dokázali, že Honduras dokáže vyhrať aj veľké zápasy. Nech dlho žije Honduras!."