Hlohovec zvíťazil, postup do 3. kola Pohára EHF má na dosah

Peter Dudáš z HC Sporta Hlohovec, Stefan Vucic, Stefan Jankovic obaja z RK Borac m:tel Banja Luka, Hennadij Kucher z HC Sporta Hlohovec a Nemanja Bezbradica z RK Borac m:tel Banja LukaPeter Dudáš z HC Sporta Hlohovec, Stefan Vucic, Stefan Jankovic obaja z RK Borac m:tel Banja Luka, Hennadij Kucher z HC Sporta Hlohovec a Nemanja Bezbradica z RK Borac m:tel Banja Luka Zdroj: SITA

HLOHOVEC - Hádzanári HC Sporta Hlohovec sa priblížili k postupu do 3. kvalifikačného kola Pohára EHF mužov 2013/2014. Zverenci trénera Martina Liptáka si v sobotňajšom prvom stretnutí 2. kola poradili v hale na Zábraní s RK Borac m:tel Banja Luka jednoznačne 36:23 (15:8). Odveta, v ktorej bude tím z Bosny a Hercegoviny síce figurovať v zápise ako domáci, sa bude hrať tiež na hlohovskej palubovke už v nedeľu 13. 10. o 18.00 h.

Hlohovčania mali raketový vstup - v 2. min viedli 3:0 a o chvíľu 4:1. Hostia bojovali a vďaka strelecky disponovanej dvojici hráčov sa pokúšali držať krok. Boracu sa podarilo znížiť na 5:6, ale Sporta vzápätí odskočila na 8:5. Dôležitý úsek pre slovenského vicemajstra, ktorý sa spoliehal na dôraznú obranu a presadzoval sa z rýchlych protiútokov, nastal, keď z 11:7 zvýšil svoje vedenie štvorgólovu šnúrou na 15:7. Bosniansky tím tesne ešte pred prestávkou skorigoval na 8:15.

Aj po prestávke mali domáci vydarený úvod. Hoci hráči Banje Luky robili, čo mohli, Liptákovi zverenci im ušli na 28:15. Tréner Hlohovca mohol svoje družstvo priestriedať a jeho zverenci bez problémov doviedli duel vo výbornej atmosfére k pohodlnému a výraznému víťazstvu (36:23).

HC Sporta Hlohovec (SR) - RK Borac m:tel Banja Luka (Bosna a Herceg.) 36:23 (15:8)

Sporta: Žernovič, Kašťák, Olejár – Mazur 5, Laho 3, Takáč 2, Baláž 2/1, Kucher 3, Petrov 1, Ďuriš 7, Miženko, Čačič 3, Mažár, Dudáš 4, Zaťko 6/1.

Najviac gólov Boracu: Trivudza 6, Jankovič 4. Rozhodovali: Katsikis, Michailidis (obaja Gréc.), vylúčení: 1:5, 7m hody: 3/2 - 2/2, 1300 divákov.

Martin Lipták, tréner Hlohovca /zdroj: sporta.sk/: "Od začiatku oceňujem dobrý prístup a nasadenie tímu. Hoci sme urobili niekoľko zbytočných chýb, boli sme trpezliví, neplašili sme sa za každú cenu a vydobyli si rozhodujúci náskok. S výsledkom som spokojný, pred odvetou máme dobrú východiskovú pozíciu, ale ešte nie je koniec, sme len v polčase. Borac nás neprekvapil, mali sme o ňom dostatok informácií, novou tvárou bol len brankár Blaževič, no aj na neho chlapci našli recept. Chcem sa poďakovať skvelým fanúšikom, boli našim ďalším hráčom, hnali nás dopredu."