Prešov v repríze posledného finále pokoril Hlohovec, Nové Zámky zdolali dvadsiatku

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: slovakhandball.sk

HLOHOVEC - Hádzanári domáceho HC SPORTA prehrali v stredajšej predohrávke 3. kola TIPOS extraligy s Tatranom Prešov 29:38.

V prvom polčase reprízy finále z uplynulej sezóny bola hra vyrovnaná. V 23. min sa domáci ujali vedenia 14:11, ale po viacerých nepresnostiach museli v závere prvého dejstva doťahovať na 16:16. Zlom nastal v 35. min, keď sa Prešovčania dostali do štvorgólového trháku (23:19) a vďaka rýchlym protiútokom ho zvýšili až na 30:23 v 48. min. Hlohovec sa ešte raz vzchopil, znížili na 29:32 v 54. min, avšak od tohto momentu už strieľali góly len hostia.

HC Sporta Hlohovec - Tatran Prešov 29:38 (16:16)
Najviac gólov: F. Zaťko 6, Ľ. Ďuriš 5, Čačič 4 - Antl 10/2, Krištopans a T. Urban po 7, Petro 6
Pok. hody: 0 - 2/2, vylúčení: 2 - 3, rozhodovali: Brunovský a Čanda, 1000 divákov

V druhom stretnutí v rámci druhého kola hádzanárskej extraligy mužov Nové Zámky vydreli triumf nad dvadsiatkou (30:29). Bol to vyrovnaný zápas od prvej do poslednej minúty. Domácim sa nedarilo na rozohrávke ani strelecky, hostia trestali svojho súpera najmä rýchlymi protiútokmi. V 58. min viedli domáci 30:28, "dvadsiatka" minútu pred koncom znížila, ale vyrovnať sa jej už nepodarilo.

HC Štart Nové Zámky - Slovensko "20" 30:29 (13:13)
Najviac gólov: D. Pogány 10, Szapu a T. Straňovský po 6 - Michniewicz 6, J. Urban 5, Šárpataky 4
Pok. hody: 3/3 - 0, vylúčení: 7 - 8, rozhodovali: Haščík a Sivák, 350 divákov