Rossi hetrikom zostrelil Juventus, nováčik Sassuolo sa dočkal prvej výhry

Giuseppe Rossi a jeho gólové oslavyGiuseppe Rossi a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA

RÍM - Taliansky futbalový klub Lazio Rím prehral v nedeľňajšom zápase 8. kola najvyššej Serie A na ihrisku Atalanty Bergamo 2:1. Domáci sa dostali do vedenia v 41. minúte zásluhou Lucu Cigariniho. Osem minút po prestávke vyrovnal Kolumbijčan Brayan Perea. Plný bodový zisk pre Atalantu napokon zariadil šesť minút pred koncom riadneho hracieho času argentínsky útočník German Denis.

Nováčik Sassuolo oslávil v nedeľu svoj premiérový triumf, keď zdolal Bolognu 2:1. V drese hostí odohral celý zápas Marek Čech.

Fiorentina zdolala Juventus Turín 4:2. Najväčší podiel na triumfe mal útočník Giuseppe Rossi, ktorý zaznamenal hetrik.

Fiorentina – Juventus 4:2 (0:2)
Góly: 66., 76. a 81. Rossi (prvý z 11m), 78. Joaquin – 37. Tevez (11m), 40. Pogba

Livorno – Sampdoria 1:2 (0:1)
Góly: 90.+2 Siligardi – 19. Eder (11m), 90.+6 Pozzi (11m)

Sassuolo – Bologna 2:1 (2:1)
Góly: 12. Berardi (11m), 17. Floro Flores – 34. Diamanti (11m)
/za hostí Čech celé stretnutie/

Atalanta – Lazio Rím 2:1 (1:0)
Góly: 41. Cigarini, 84. Denis – 53. Perea

FC Turín - Inter Miláno 3:3 (1:1)
Góly: 21. Farnerud, 53. Immobile, 90. Bellomo - 45. Guarín, 55. a 71. Palacio, ČK: 5. Handanovič (Inter)