VIDEO Blamáž českého brankára aj spoluhráča v NHL: Takto pomohli súperovi zvíťaziť!

Neśťastná situácia z 13. minúty druhej tretiny v zápase Nashville Predators a Winnipeg Jets.Neśťastná situácia z 13. minúty druhej tretiny v zápase Nashville Predators a Winnipeg Jets. Zdroj: nhl.com

WINNIPEG - Niektoré zápasy sa vyhrávajú lahšie, ako by si človek myslel. Dokázal to najmä český brankár hrajúci v tíme Winnipeg Jets, ktorý nepredvídavo prihrával do nezabezpečeného územia. To samozrejme neušlo pozornosti súpera, a tak potrestal Pavelecovu chybu gólom.

Celý zákrok v zápase Winnipegu s Nashville Predators sa niesol v podobnom duchu. Najprv brankár Ondřej Pavelec vykorčuloval z brány, aby prihral Tobiasovi Enstromovi.

Ten však jeho prihrávku nanešťastie nezachytil, za to vošla priamo do manévrovacej oblasti švédskeho útočníka Patrica Hornqvista v drese Nashvillu.

Aby toho nebolo málo, Hornqvist na bránu vystrelil, no z uhla netrafil. Jeho strela sa stala úspešnou až vďaka tretiemu "šťastlivcovi" Zachovi Bogosianovi. Práve jeho korčula nasmerovala puk do siete.

Za stavu 1:0 pre Nashville bola táto tragikomická situácia naozaj smrteľná. Predators nakoniec zvíťazili 3:1.

Viac o téme: Nhl Nashville Pavelec Winnipeg Predators Jets Ondřej
  • Zdroj: športky