Skvelý Chára bol opäť najvyťaženejším hráčom, Ottawa ponížila Tatarov Detroit

Hokejisti Ottawy sa tešia z gólu do siete DetroituHokejisti Ottawy sa tešia z gólu do siete Detroitu Zdroj: SITA

NEW YORK- Dvaja slovenskí hokejisti sa v noci na štvrtok predstavili v zámorskej NHL. Ani jeden z nich sa do bodových štatistík ale nezapísal a z výhry sa tešil len obranca Bostonu Zdeno Chára. Jeho tím vyhral na ľade Buffale 5:2 a kapitán "medveďov" bol tradične najvyťaženejším hráčom, keď na ľade strávil takmer 23 minút.

Počas nich sa prezentoval štyrmi strelami a jedným plusovým bodom. Tri body víťazov (2+1) si na svoje konto pripísal Milan Lucic, po dve asistencie Jarome Iginla a David Krejčí. V druhom zápase Detroit utŕžil doma debakel 1:6 s Ottawou. Bol pri ňom aj Tomáš Tatar, ktorý za takmer 14 minútového pobytu na ľade ohrozil súperovho brankára troma strelami. Po dva góly Ottawy dali Jason Spezza a Bobby Ryan.

Detroit - Ottawa 1:6 (1:3, 0:1, 0:2)

Góly: 17. Bertuzzi (Zetterberg, N. Kronwall) - 6. Gryba (Zibanejad, Condra), 11. Spezza (C. Phillips, E. Karlsson), 15. Ryan (Corvo, Turris), 26. Spezza (E. Karlsson, Methot), 42. Cowen (Z. Smith), 47. Ryan (C. MacArthur, Turris)

Buffalo - Boston 2:5 (0:1, 2:2, 0:2)

Góly: 29. Hodgson (Vanek, Foligno), 36. Zadorov (Ott, Foligno) - 12. Lucic (Iginla, Krejčí), 21. Lucic (Iginla), 32. Hamilton (Marchand, Söderberg), 45. Krug (R. Smith, Söderberg), 50. Krug (Krejčí, Lucic)

Viac o téme: Chára Boston Tatar Nhl Detroit Buffalo
  • Zdroj: TASR, SITA