Na Li dovolila Azarenkovej len tri gemy, v semifinále turnaja majsteriek ju čaká Kvitová

Na LiNa Li Zdroj: SITA

ISTANBUL - Talianska tenistka Sara Erraniová si pripísala v poslednom piatkovom zápase Bielej skupiny na MS WTA Tour 2013 v Istanbule prvé víťazstvo, keď si poradila so siedmou nasadenou srbskou hráčkou Jelenou Jankovičovou dvakrát 6:4. Dvadsaťšesťročná Erraniová sa tak lúči s turnajom na štvrtej priečke skupiny s jednou výhrou a dvoma prehrami, Jankovičová s rovnakou štatistkou postupuje do ďalšej fázy záverečného podujatia sezóny WTA.

Súperkou Srbky bude v semifinále svetová jednotka Serena Williamsová ako víťazka Červenej skupiny, v druhom semifinále sa proti sebe postaví Češka Petra Kvitová a Číňanka Na Li.

Druhou semifinalistkou z Červenej skupiny a treťou turnajovou sa na MS WTA Tour 2013 stala česká tenistka Petra Kvitová, ktorá si v priamom súboji o semifinálovú miestenku poradila v dramatickom dueli s Nemkou Angeliqueou Kerberovou v troch setoch 6:7 (3), 6:2, 6:3. Jej súperkou v semifinále bude čínska tenistka Na Li.

Turnajová päťka bola priamo po zápase spokojná so svojou hrou. "Odohrala som dobrý zápas, no ľahký určite nebol. Súperka hrala veľmi agresívne a po víťaznom tajbrejku v prvom sete to mohla zlomiť na svoju stranu. Nestalo sa tak. Som však rada, že si tu môžem zahrať semifinále," vyslovila Kvitová, ktorá sa na semifinále proti Na Li teší: "Je to moja dobrá kamarátka. Bude to nielen ťažký, ale aj zaujímavý zápas. Teším sa naň."

Aj čínska tenistka Na Li sa stala semifinalistkou MS WTA Tour 2013 v Istanbule, keď jej postup z Bielej skupiny medzi najlepšiu štvorku uľahčilo zranenie v oblasti chrbta turnajovej dvojky Victorie Azarenkovej. Tridsaťjedenročná Číňanka vyhrala za 77 minút v dvoch setoch 6:2 a 6:1.

Bieloruská tenistka si v šiestom geme prvého setu vzala zdravotnú prestávku pre bolesti chrbta a po niekoľkých minútach rýchleho ošetrenia sa vrátila späť na kurt. Napriek pretrvávajúcim bolestiam dohrala Azarenková zápas až do konca, svojej druhej prehre na turnaji však už nedokázala zabrániť.

"Zo začiatku to vôbec nebol jednoduchý zápas. Potom sa súperka zranila a myslela som, že duel skrečuje. Ona však pokračovala v hre ďalej a po psychickej stránke to nebolo pre mňa ľahké ani v závere. Som rada, že som postúpila. Na situáciu v Červenej skupine sa vôbec nepozerám, zatiaľ svoju semifinálovú súperku neriešim," povedala priamo po zápase na kurte do televízneho vysielania Na Li.