Slovan po prehre s Trenčínom zaváhal aj v Myjave, Hlohovský zachraňoval bod

Sprava: Roman Častulín a Peter Šulek obaja zo Spartak Myjava a Lester Stefan Peltier zo Slovan BratislavaSprava: Roman Častulín a Peter Šulek obaja zo Spartak Myjava a Lester Stefan Peltier zo Slovan Bratislava Zdroj: SITA

MYJAVA - Vypredaný myjavský štadión videl od úvodu atraktívny zápas. Už v 2. minúte sa v šanci ocitol Milinkovič, jeho strelu Solnička kryl. Následne sa domáci "zahryzli" do lídra tabuľky. Hlavička Černáčka v 5. minúte ešte úspech nepriniesla, ale akcia o dve minúty neskôr už áno.

Zľava centroval aktívny Kukoľ a pred bránou nepokrytý Urgela rozvlnil sieť za Putnockým – 1:0. V 10. minúte sa po rohovom kope lopta odrazila ku Kukoľovi, jeho utešenú strelu k žrdi vyrazil bravúrne Putnocký. O minútu už prepukla druhá gólová radosť na štadióne, rohový kop zahral Lukšík na Šuleka a ten z voleja prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste – 2:0. Do hry sa čoraz viac začali dostávať aj hráči v belasom a v 28. minúte sa tešili aj oni. Priamy kop z 18 metrov zahral Milinkovič a lopta po jeho strele skončila v sieti – 2:1. V 32. minúte došlo k závaru pred Solničkom, pri strele Grendela však podržal svoj tím a vyrazil. O dve minúty neskôr testoval pozornosť hosťujúceho gólmana strelou z diaľky Marček, ten si s ňou však poradil. Do konca prvého dejstva ešte prišli strely Grendela a Pekára, väčšie nebezpečenstvo však neznamenali.

Do druhého dejstva vstúpili aktívnejšie hostia, v 47. minúte strieľal Grendel nad bránu. V 58. minúte po rohu vrátil loptu Gorosito na Kladrubského, ale hrdinom okamihu sa stal kapitán kopaničiarov Černáček, ktorý jeho strelu odvrátil z bránkovej čiary. V 75. minúte skúšal šťastie strelou z diaľky Kladrubský, Solnička si s ňou poradil. Myjavčania hrozili po kontrách, jedna taká vyšla jedenásť minút pred koncom, keď Šulek vysunul striedajúceho Kosíka, jeho strela bola však zblokovaná Gorositom. V 86. minúte hostia vyrovnali, z pravej strany odcentroval Bagayoko a Hlohovský sa zblízka nemýlil – 2:2. Zápas tak skončil zmierlivou remízou.

Spartak Myjava - ŠK Slovan Bratislava 2:2 (2:1)
Góly: 7. Ľ. Urgela, 11. Šulek - 28. Milinkovič, 86. Hlohovský, ŽK: 37. Marček - 39. K. Mészáros, 60. Gorosito, rozhodovali: P. Hrčka - R. Sluk, Benko, 2700 divákov

Myjava: Solnička - Siva, Častulín, Černáček, Lukšík - Kukoľ (67. Kuračka), Šulek, Marček, Š. Pekár, Daniel (80. L. Pelegríni) - Ľ. Urgela (73. Kosík)

Slovan: Putnocký - Kolčák (19. Bagayoko), Gorosito, Niňaj, Josimov - Kladrubský - K. Mészáros (85. Hlohovský), Grendel (76. L. Gašparovič), Halenár, Milinkovič - L. Peltier

Ladislav Hudec (tréner Myjavy): "Mali sme rozprávkový začiatok, vyzeralo to dobre. Slovan musel so zápasom niečo robiť a vtedy sa ukázala sila Milinkoviča, ale aj mnohých ďalších, ktorí sú s loptou výborní. My sme hrali to, čo vieme, na hranici našich možností. Putnocký aj Solnička vytiahli famózne zákroky. Hrá sa na góly, dva sme dali my, dva Slovan. Čo je nóvum, v kabíne sme boli smutní, pričom kedysi sme boli šťastní, keď sme remizovali so Slovanom. Dnes prevažoval ten smútok, lebo nám chýbalo pár minút k víťazstvu. Slovan bol v druhom polčase o čosi lepší, ale škoda tých pár minút, v ktorých sa nám nepodarilo udržať víťazstvo. Fantastický zážitok by bol pre nás ešte o to krajší."

Jozef Valovič (tréner Slovana Bratislava): "Na tento zápas sme sa tešili. Vedeli sme, že bude vypredané a dobrá futbalová atmosféra. Čo nás trošku zaskočilo, to bol náš zlý vstup. Prvých 15 minút sme boli vlažní a umožnili sme Myjave zúročiť snahu, dala dva rýchle góly. Za stavu 2:0 pre domácich sme vedeli, že iba zlepšeným pohybom môžeme dosiahnuť obrat. V druhom polčase sme boli lepším mužstvom, tlačili sme domácich, utvorili sme si aj šance a som napokon rád, že sme remizovali 2:2, aj keď so ziskom iba jedného bodu nemôžem byť spokojný. Chcem poďakovať domácim za férové a športové prostredie. Myslím si, že Corgoň liga sa takýmito zápasmi bude posúvať dopredu."

• Zdroj: TASR, SITA