Futbalistky Slovenska podľahli v kvalifikácii MS Ruskám, rozhodli dve minúty

Futbalistky SlovenskaFutbalistky Slovenska Zdroj: Roman Ferstl/SFZ

SENEC - Slovenské futbalové reprezentantky prehrali vo štvrtok v Senci s Ruskom 0:2 v ich štvrtom zápase kvalifikačnej 1. skupiny o postup na MS 2015 v Kanade. Zverenky trénera Zsolta Pakuszu, ktoré v tabuľke klesli na predposlednú piatu pozíciu, sa najbližšie v Žiline 23. novembra stretnú s obrovským favoritom z Nemecka.

Slovenky začali proti favoritovi nebojácne, vyrovnali sa mu v držaní lopty a prezentovali sa bojovným oduševneným výkonom. V 3. minúte sa dostala do šance Fecková, brankárka hostí ale výborne jej strelu zneškodnila. Potom prebrali aktivitu Rusky, v 7. minúte Panťuchinová prinútila k dobrému zákroku brankárku Korenčiovú. Najväčšie šance hostiek prišli po 20 minútach, najprv Terechovová zlyhala vo veľkej šanci a v 23. minúte prázdnu bránku prestrelila Sošnevová. V ďalších fázach tempo trochu opadlo, hralo sa medzi šestnástkami, domáce boli dobre sformované a odolávali bez problémov platonickej aktivite favorita.

V druhom polčase Rusky pridali plyn, v 53. minúte pohrdla vo vyloženej šanci Morozovová a o minútu trafila brvno domácej bránky Panťuchinová. Odpovedať mohla slovenská útočníčka Bartovičová v 62. minúte, ale neuspela. A tak Rusky v 72. minúte otvorili skóre, po centri z priameho kopu sa v skrumáži odrazila lopta do slovenskej siete od Sošnevovej a o dve minúty Morozovová po rýchlej akcii zvýšila už na 2:0 pre hostky. V 90. minúte mala ešte v dobrej šanci možnosť znížiť striedajúca Vrabcová, ale jej pokus z uhla ruská gólmanka zneškodnila.