Martin začal v brazílskom Sao Paule prehrou: Nad jeho sily bol Huta Galung

Andrej MartinAndrej Martin Zdroj: SITA

SAO PAULO - Slovenský tenista Andrej Martin nasadený ako siedmy prehral v stredajšom otváracom zápase koncoročného šampionátu ATP Challenger Tour Finals v brazílskom Sao Paule (dotácia 220 000 USD, antuka vonku v areáli Sociedade Harmonia de Tenis) s Holanďanom Jessem Hutom Galungom, štvorkou turnaja, v základnej Žltej skupine za 68 minút 3:6, 4:6.

V rovnakej skupine Kolumbijčan Alejandro González si poradil s vyššie nasadeným Talianom Filippom Volandrim dvakrát 6:3. V Zelenej skupine budú o postup do sobotňajšieho semifinále bojovať Rus Teimuraz Gabašvili, Ukrajinec Oleksandr Nedoviesov, Rumun Adrian Ungur a domáci držiteľ voľnej karty Guilherme Clezar.

Za celkový triumf bez prehry v skupine získa šampión 125 bodov do svetového rebríčka a prémiu 91 200 USD. Prvé dva ročníky challengerových Masters v juhoamerickom dejisku sa konali na tvrdom povrchu pod strechou. Na premiére tohto podujatia predvlani v hale Ginásio do Ibirapuera štartoval Martin Kližan a prehral všetky tri zápasy. Titul vtedy získal Nemec Cedrik-Marcel Stebe, minulý rok sa radoval Argentínčan Guido Pella.

Dvadsaťštyriročný Bratislavčan Martin, teraz 126. vo svetovom rebríčku, prišiel o servis v druhej hre a do konca tohto setu premiérového vzájomného duelu s 28-ročným Hutom Galungom (106.) sa mu nepodarilo zmazať manko. Nedostal sa ani len na zhodu. Súper v piatich gemoch pri vlastnom servise pustil dovedna iba štyri fiftíny. Navyše, vo vstupnej hre druhého dejstva nepovolil Huta Galung vyzývateľovi ani jeden bodík a tento rýchly brejk potvrdil tiež na nulu. V tejto fáze si pripísal 14 bodov v rade. Martin si síce v tretej hre napriek problémom udržal servis na 1:2, ale čoskoro bol dolu 1:3. Následná nádejná pasáž viedla k vyrovnaniu na 3:3. Presne vo chvíli, keď sa zdalo, že Slovák predsa len nájde cestu do zápasu, prehral svoje podanie v siedmej hre a už zostal bez vážnejšieho nároku.