Najväčšia hanba Slovana v KHL: V Jekaterinburgu dostal až osem gólov

Slovanu zápas v Jekaterinburgu absolútne nevyšielSlovanu zápas v Jekaterinburgu absolútne nevyšiel Zdroj: hcslovan.sk

JEKATERINBURG - Takto sa Bratislavčania v KHL ešte necítili! Hokejisti Slovana prehrali s Avtomobilistom Jekaterinburg na jeho klzisku 1:8. Výsledok znamenal z pohľadu belasých najväčšiu prehru v rámci ich jedenapolročného pôsobenia v KHL.

Exhibícia ruského tímu na účet slovenského zástupcu v KHL. Iba takto sa dá pomenovať to, čo sa dialo v nedeľu na ľade Jekaterinburgu. Belasí predchádzajúce tri duely s týmto tímom vyhrali a verili si aj teraz. No doplatili na slabú koncentráciu v obrane a zbytočné chyby.

Po treťom góle v bránke Jaroslava Janusa sa im už rozbila koncepcia a stratili motiváciu. O jediný gól Slovana sa postaral v 44. min pri hre štyroch proti štyrom po samostatnom nájazde Vondrka. Doteraz bola najväčšia prehra Slovana výsledok 0:6 z minulej sezóny v Čerepovci.

Celý duel odchytal v Jekaterinburgu hrdina predošlého zápasu Jaroslav Janus, ktorý na ľade Jugry nepustil za svoj chrbát ani jeden puk a v piatok zneškodnil aj samostatné nájazdy súpera. Chrbát mu kryl mladík Denis Godla, keďže Miroslav Kopřiva nie je po zranení stehenného svalu úplne fit.

Domáci boli v tabuľke Východnej konferencie na 9. mieste a posledných päť duelov prehrali. Napriek tomu, že belasí boli miernym favoritom, zápas nezvládli a doslova vybuchli. Janus inkasoval už v 6. min po tom, ako sa v bránke doslova vyobracal, no na dorážku nestačil. Jeho spoluhráči podcenili situáciu a pred svojim gólmanom nechali voľných útočníkov. V 11. min inkasovali belasí druhý raz, keď Janusa z presilovky prekonal Jemelejev. Domáci hrali s ľahkosťou, belasí sa dostávali do kŕča, z čoho vyplynul aj tretí gól v Janusovej bránke.

Výbuch Slovana pokračoval aj v druhej tretine, belasí boli vo vlastných šanciach bezzubí, chýbal im nápad a rýchlosť, súper hrajúci s ľahkosťou pridal ďalšie góly a tretia tretina už bola exhibíciou ruského tímu.

Avtomobilist Jekaterinburg - Slovan Bratislava 8:1 (3:0, 2:0, 3:1)
Góly:
6. A. Streľcov (Golyšev), 11. Jemelejev (Viklund), 16. Simakov (Demagin), 30. Triamkin (Lewandowski), 33. Jefimov (Lewandowski, A. Stewart), 55. Lazarev (Viklund, Malychin), 56. Arkalov (Jefimov), 59. Černov (Triamkin) - 46. Vondrka (Štajnoch)

Vylúčení: 6:6, využité presilovky: 2:0. Pred 5500 divákmi rozhodovali: Zacharov, Ščenov - Gordenko, Tomilov (všetci Rus.).

Avtomobilist: Kovář - Gusev, Triamkin, Lepistö, Viklund, Megalinskij, A. Antonov, Žuravľov - A. Stewart, Lewandowski, Jefimov - Lazarev, Malychin, Černov - Simakov, Jemelejev, Demagin - V. Streľcov, A. Streľcov, Golyšev - Arkalov

Slovan: Janus - Škoula, Sersen, Sigalet, Kutlák, Štajnoch, Mojžíš - Bartovič, J. Mikúš, Netík - Vondrka, Bližňák, Miklík - L. Hudáček, Ölvecký, Kukumberg - M. Daňo, A. Šťastný, M. Bakoš

Rostislav Čada, tréner Slovana (zdroj: hcslovan.sk): "Nám dnes chýbala fyzická sila potrebná k správnemu taktickému pohybu v strednom pásme. Zaostávali sme tiež v situácii jeden na jedného v obrannom pásme, čo sa prejavilo aj v neúspešnosti súbojov v priestore pred bránkou, z ktorého sme dostali polovicu gólov. Z šancí, ktoré sme si vytvorili, sme z dôvodu malého silového prevedenia a nedostatočnej pohotovosti nestrelili viac ako jeden gól."

Juraj Mikúš, útočník Slovana: "Je to môj subjektívny názor, ale nezačali sme vôbec zle. Tentoraz sme však dostali góly po takých chybách, aké nezvykneme robiť. Nedokázali sme ubrániť našu modrú čiaru, párkrát nám tam prešli ako nôž maslom, a bolo to zrazu 0:3. Nechceli sme to zabaliť, ale góly, ktorými sme sa mohli do zápasu ešte vrátiť, sme nedali, netrafili sme ani prázdnu bránku. Posledné tri góly, ktoré sa podpísali pod tento hrozivý výsledok, idú na vrub našej slabému dôrazu pred vlastnou bránou. Takéto zápasy sa za sezónu prihodia, aj keby sa nemali, a ja verím, že my sme si svoj slabší deň vybrali práve teraz a už ho nezopakujeme."

Mário Bližňák, útočník Slovana: "Dostali sme rýchlo gól, hoci na začiatku sme aj my mali dobré šance. Skončilo to 0:3 po prvej tretine. Podľa mňa sme neboli horší, skôr to bola otázka sily a charakteru. Doslova nás v tej prvej tretine 'prebojovali'. Bolo to vidno najmä pri tých inkasovaných góloch, kedy uplatnili pred našou bránkou veľký dôraz, zatiaľ čo my sme sa pred ich gólmana takmer nedostali. Po druhej tretine sme si povedali, že viac nesmieme inkasovať a dohrať to so cťou, ale tá bojovnosť a dôraz pred našou bránkou nám dnes veľmi chýbali. Posledné tri góly boli ako cez kopirák, Jaro Janus prvé strely zadržal a namiesto toho, aby sme to pred ním upratali, oni boli schopní účinných dorážok."

Martin Štajnoch, obranca Slovana: "Do zápasu sme vôbec nevstúpili zle, mali sme hneď na začiatku sľubné príležitosti a v podstate z ničoho sme súpera dostali do zápasu. Zrazu bolo 0:2 a to sa potom už strašne zle hrá. Tak ako nás doma ťahajú diváci, aj tu bol dnes takmer vypredaný štadión, ktorý ich hnal dopredu. Mali za sebou šnúru prehier a veľmi ju chceli prelomiť práve proti nám. Aj za stavu 0:3 sme na nich vyleteli, lenže opäť sme dostali náhodný gól v presilovke po nahodenej strele od modrej. Bolo 0:4, vzápätí Serso nastrelil tyčku, Hudy netrafil odkrytú bránku. To boli zlomové momenty, že sme sa naspäť do toho zápasu už nedokázali vrátiť. Dali sme síce gól, ale bolo už príliš neskoro. Tie tri góly na konci, to už bola taká celková deka na mužstve, ťažko to objektívne hodnotiť, keď sme záverečnú tretinu začínali za stavu 0:5."

• Zdroj: športky, SITA, kt