Prekvapenie v Amsterdame: Barcelona prehrala v LM s Ajaxom, Miláno víťazne so Celticom

Danny Hoesen strieľa gól do siete favorizovanej BarcelonyDanny Hoesen strieľa gól do siete favorizovanej Barcelony Zdroj: SITA

AMSTERDAM - Ajax Amsterdam sa postaral o veľké prekvapenie, keď v zápase H-skupiny pred vlastnými divákmi zdolal FC Barcelona 2:1. Domáci si vypracovali dvojgólový náskok už v prvom polčase, keď sa trafili Serero a Hoesen.

Štyri minúty po zmene strán však Veltman fauloval Neymara, za čo mu rozhodca udelil červenú kartu a nariadil aj penaltu, ktorý premenil Xavi. Katalánci však už do konca duelu nedokázali využiť početnú výhodu a tak ešte stále nemajú istotu prvej priečky v tabuľke, i keď postup im už neujde.

V druhom utorňajšom stretnutí H-čka zvíťazilo AC Miláno na pôde škótskeho Celticu Glasgow presvedčivo 3:0. O góly sa postarali Kaká, Zapata a Balotelli.

Celtic Glasgow (Škót.) - AC Miláno (Tal.) 0:3 (0:1)
Góly: 13. Kaká, 49. C. Zapata, 60. Balotelli, rozhodoval: Cakir (Tur.)

Ajax Amsterdam (Hol.) - FC Barcelona (Šp.) 2:1 (2:0)
Góly: 19. Serero, 42. Hoesen - 49. Xavi Hernández (z pok. kopu), ČK: 48. Veltman (Ajax), rozhodovali: Pavel Královec (ČR) - Roman Slyško (SR), Martin Wilczek (ČR)