Volejbalistky Slávie EU Bratislava neuspeli ani v odvete: S Mariborom neuhrali ani set

Hráčky Mariboru oslavujú víťazstvo v odvetnom zápase šestnásťfinále Vyzývacieho poháraHráčky Mariboru oslavujú víťazstvo v odvetnom zápase šestnásťfinále Vyzývacieho pohára Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Volejbalistky Slávie EU Bratislava prehrali v utorok v športovej hale Mladosť v odvete 16-finále Challenge Cupu so slovinským Nova KBM Branik Maribor 0:3 a ich pohárová púť, ako posledného slovenského účastníka, sa tak naplnila. V prvom zápase v Maribore prehrali tesne 2:3, Maribor sa v osemfinále tejto súťaže stretne s lepším z dvojice Zariečie Odincovo - KP Brno.

Úvod stretnutia patril Slovinkám, ktoré vďaka podaniu a dobrému útoku rýchlo viedli 7:1. Až potom začali pribúdať body aj na strane slávistiek a keď prišla na podanie Sikelová za stavu 6:9, odišla z neho až keď bolo 9:9. Do vedenia ale 12-násobný slovinský majster domácich nepustil a rozhodnutie prišlo zo stavu 12:13, keď Maribor ušiel na 12:18 a set dotiahol do víťazstva.

Druhé dejstvo už bolo vyrovnanejšie a po prvý raz v ňom viedla už aj Slávia, posledný raz však za stavu 13:11. Potom ale súperky šnúrou otočili na 13:18 a tak ako v prvom sete, ani v tomto už nezaváhali a získali ho pre seba.

Vtedy už mali istotu toho, že zápas môžu minimálne dotiahnuť do "zlatého" setu. K obratu z domácej strany ale neprišlo ani v treťom sete a po dramatickom priebehu (11:17, 24:20, 25:24, 25:26) sa napokon tešili Slovinky po premenenom druhom mečbale.

Slávia EU Bratislava - Nova KBM Branik Maribor 0:3 (-18, -17,-26)
71 minút, rozhodovali: Boulangerová (Belg.), Takaičvili (Gruz.), 100 divákov

Slávia EU: Svatošová, Kóšová, Rákošová, Sikelová, Mikšíková, Szaboová, libero: Doležajová (Mitrengová, Pištěláková, Smataníková, Harmanová

Maribor: Mlakarová, Blagneová, Kaučičová, Najdičová, Starčevičová, S. Planinšecová, libero: Gričniková (Kučejová, Igličarová

Martin Hančík, tréner Slávie EU: "Šancu dostali juniorky a v podstate moje očakávanie splnili. Nepodľahli úplne ľahko a bojovali až do konca. V niektorých momentoch to bol dokonca aj pekný volejbal. V Maribore sme hrali trocha odvážnejšie a u nich doma Maribor chcel možno trocha menej vyhrať prvé dva sety. Ja som ale rád, že to takto dopadlo a mladé hráčky, ktoré dostali príležitosť sa snažili zo seba dostať to, čo v nich je. V tomto zápase som si vyskúšal niektoré alternatívy aj v súvislosti so Simonou Kóšovou na "účku", čo by sa mi mohlo zísť v novom roku, keď vstúpime do extraligy."