Finalisti prestížneho turnaja zdolali Nadala aj Tsongu: Vieme, kto sa postaví Ferrerovi

David FerrerDavid Ferrer Zdroj: SITA

ABÚ ZABÍ - Španielsky tenista David Ferrer sa stal prvým finalistom prestížneho exhibičného turnaja Mubadala World Tennis Championship v Abú Zabí v SAE. V úvodnom piatkovom semifinále zvíťazil v derby nad lídrom svetového rebríčka ATP vo dvojhre Rafaelom Nadalom dvakrát 6:4.

Srbský tenista Novak Djokovič sa stal druhým finalistom prestížneho exhibičného turnaja Mubadala World Tennis Championship v Abú Zabí v SAE. Vo svojom premiérovom zápase pod vedením hlavného kouča Borisa Beckera zvíťazil v piatok nad Francúzom Jo-Wilfriedom Tsongom 7:6 (5), 6:3.

V sobotňajšom finále na tvrdom povrchu Latex-Ite v areáli Zayed Sports City bude Djokovič nie pred 14.00 h SEČ bojovať o titul so Španielom Davidom Ferrerom. Pôjde o duel dvojky a trojky počítačového poradia.

Nadal aj Djokovič boli nasadení do semifinálovej fázy. V sobotu už o 12.00 h SEČ si o konečné 3. miesto zahrajú Nadal a Tsonga.

V piatok predpoludním britský rekonvalescent po septembrovej operácii chrbtice Andy Murray v zápase o 5. miesto zdolal Švajčiara Stanislasa Wawrinku 6:3, 6:4.

Na akcii s prémiou 250 000 USD pre šampióna (pričom štartovné jednotlivým hviezdam zostáva tajomstvom) v Abú Zabí tradične hrá šesť tenistov. Trofej si postupne vybojovali Murray, dvakrát Nadal a dva razy Djokovič, ktorý vo finále edície 2012 prekonal Španiela Nicolása Almagra 6:7 (4), 6:3, 6:4.