Ďalší triumf slovenských mladíkov: Šestnástka vo Švajčiarsku hladko zdolala Nemcov

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: hockeyslovakia.sk

WETZIKON - Slovenská hokejová reprezentácia do 16 rokov zvíťazila nad Nemeckom presvedčivo 5:1 v nedeľnom stretnutí na turnaji štyroch krajín vo švajčiarskom Wetzikone. Zverenci trénera Tomáša Kochana viedli už v 14. min 3:0, po sobotňajšom víťazstve nad Švajčiarskom 2:1 po predĺžení je to druhý úspech slovenského tímu.

"Ak zdoláme Nemecko, z Wetzikonu sa bez medailového umiestnenia nevrátime. V tomto duchu sme nasmerovali hráčov na dnešný zápas. Chlapci tvoria veľmi dobrý kolektív, povzbudzujú sa, striedačka žije dianím na ľade po celý čas. V úvodnej tretine sme podali výborný výkon, najlepší v sezóne a zaslúžene sme viedli trojgólovým rozdielom. Tento náskok bol pre hráčov úplne novou situáciou a paradoxne ich zaskočil. Odrazilo sa to v strednej časti, keď z našej hry odišla ľahkosť, presnosť a istota, no ani v tejto fáze neboli Nemci lepší. Ustáli sme všetky oslabenia, veľmi spoľahlivo zachytal Ján Kožiak. V nemeckom družstve nastúpilo päť jeho spoluhráčov, o to bol šťastnejší po zápase. Jediný inkasovaný gól padol tiež z našej hokejky, Kožiak vyhadzoval puk spred bránky, ten však skončil na tele súpera a odtiaľ sa dostal do našej bránky. Naši mladíci výkonom potešili skupiny krajanov v hľadisku. Pozrieme si stretnutie domácich Švajčiarov s Fínmi, ktoré bude naším posledným súperom. Je jasné, že so severanmi zvedieme v pondelok súboj o prvenstvo," uviedol tréner Tomáš Kochana.

V pondelok nastúpia mladí Slováci proti Suomi o 11.00 h.

Slovensko "16" - Nemecko "16" 5:1 (3:0, 0:1, 2:0)
Góly: 4. S. Buček (V. Čacho), 5. Bjalončík (Nechaj, Martančík), 14. Solenský (Bodák, S. Buček), 52. M. Juriga, 58. Martančík (Solenský, V. Čacho) - 29. Soramies

Fínsko "16" - Švajčiarsko "16" 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)