Slováci pomohli súperovi do ďalšej fázy, Česi našich mladíkov zdolali 4:1

Martin Reway a Tomáš Mikúš (dole)Martin Reway a Tomáš Mikúš (dole) Zdroj: SITA

MALMO - Mladí Slováci podali najhorší výkon na majstrpvstvách sveta do 20 rokov a po prehre 1:4 s Českom pomohli súperovi do štvrťfinále. Zverenci Ernesta Bokroša si postup zabezpečili skôr vďaka výhre nad Nemeckom a prekvapivému víťazstvu Nemcov nad Českom.Slovenské mužstvo zaujalo na turnaji víťazstvom nad Nemeckom 9:2, skvelé zápasy odohrali aj so zámorskými súpermi USA a Kanadou, hoci oba duely prehrali.

Slovenskí juniori akoby zaspali úvod, neuvedomovali si, že Česi nastúpia na zápas namotivovaní. Za štyri minúty inkasovali dvakrát, ich súper bol rýchlejší, viac korčuloval a hral na brejky.

Zverenci Ernesta Bokroša inkasovali už v 18 sekunde, keď sa strelecky presadil Pastrňák. Druhý gól Čechov strelil v 4. min Kaše. Tretí gól pridali Česi hneď po prestávke po chybe 16-ročného Černáka, presadil sa Procházka. Štvrtý gól pridali Česi z presilovky a zvýšili na hrozivých 4:0.

Od polovice zápasu hrajú Česi bez vylúčeného Marcela, ktorý zranil Slováka Minárika a dostal trest 5 plus do konca zápasu. Minárikovi našťastie netrafil koleno, ale len sval a hráč bude pokračovať.

Po tom, ako Slovákom takmer nič nevychádzalo, sa presadil necelé štyri sekundy pred druhou prestávkou Kolena. V tretej tretine gól diváci nevideli, Česi udržiavali vedenie a Slováci sa skôr šetrili pred štvrťfinále. Slovensko je v tabuľke A-skupiny na štvrtom mieste. Štvrťfinálový súboj si zahrajú naši hokejisti s doteraz neporazenými Švédmi 2. januára o 19:30.

Slovensko - Česko 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)

Góly: 40. Kolena - 1. Pastrňák (Procházka), 4. Kaše (Košťálek), 22. Procházka (Simon), 27. Šidlík (Procházka)

SLOVENSKO: S. Baroš (23. R. Sabol) - Luža, Predajniansky, Rusina, Gachulinec, Valjent, E. Černák, Kečkeš, Ľ. Dinda - Kolena, Réway, Gríger - Lunter, M. Daňo, Cehlárik - Minárik, Horanský, Mlynčár - Šimun, Tibenský, Skalický

ČESKO: Langhammer - Knot, Šidlík, Marcel, Plutnar, Šulák, Košťálek, Němeček - Pastrňák, Simon, Procházka - Kaše, Kämpf, Vrána - Tomeček, Volek, Faksa - Zdráhal, Machač, Sedláček - Zacha

Ernest Bokroš, tréner SR 20: "Dnešné stretnutie sme nezvládli, keď sme vôbec nezachytili úvod, a to sa potom prejavilo v celom zápase. Už po pár minútach sme prehrávali 0:2 a nedokázali sme premeniť ani ojedinelé šance, ktoré sa nám vtedy naskytli. Keď v druhej tretine po našich chybách českí hráči pridali ďalšie dva góly, bolo jasné, že tento zápas udržia. Nás dnes zradili presilovky, ktoré boli našou výraznou zbraňou v predošlých zápasoch. Sme veľmi sklamaní zo zápasu aj s výsledku, ale pokúsime sa čo najlepšie pripraviť na štvrťfinále."

USA - Kanada 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Góly: 24. Barber, 58. Matteau - 33. Petan, 44. McDavid, 47. Lazar