Francúzi vyhrali historicky prvý Hopmanov pohár: V rozhodujúcom zápase kanár Poliakom

Alize Cornetová a Jo-Wilfried Tsonga bozkávajú Hopmanov pohárAlize Cornetová a Jo-Wilfried Tsonga bozkávajú Hopmanov pohár Zdroj: SITA

PERTH - Francúzski tenisti Alizé Cornetová a Jo-Wilfried Tsonga triumfovali na Hopmanovom pohári miešaných reprezentačných družstiev v austrálskom Perthe. Rozhodujúci bod sobotňajšieho finále získali v záverečnom zápase miešanej štvorhry, v ktorom zvíťazili jednoznačne 6:0, 6:2 nad poľskou dvojicou Agnieszka Radwanská, Grzegorz Panfil a celkovo uspeli 2:1. Deblové stretnutie trvalo len 48 minút.

V úvodnom sobotňajšom dueli Tsonga zdolal Panfila 6:3, 3:6, 6:3. O víťazoch jednotlivých setov rozhodol vo všetkých troch dejstvách jediný brejk. Finálové skóre vyrovnala Radwanská, ktorá zvíťazila 6:3, 6:7 (7), 6:2 nad Cornetovou. Radwanská mala v druhom sete za stavu 5:4 k dispozícii pri vlastnom podaní jeden mečbal, nedokázala však využiť príležitosť a skrátenú hru prehrala 7:9 - Cornetová premenila piatu možnosť na ukončenie setu. Tretí set ovládla 24-ročná rodáčka z Krakova, ktorá dvakrát prelomila servis svojej súperky.

Cornetová a Tsonga vybojovali pre Francúzsko premiérový triumf na Hopmanovom pohári.

Poľsko - Francúzsko 1:1 po dvojhre žien
Grzegorz Panfil - Jo-Wilfried Tsonga 3:6, 6:3, 3:6 za 102 minút
Agnieszka Radwanská - Alizé Cornetová 6:3, 6:7 (7), 6:2 za 155 minút
Agnieszka Radwanská, Grzegorz Panfil - Alizé Cornetová, Jo-Wilfried Tsonga 0:6, 2:6 za 48 minút