Fantastický výkon Hossu v Nižnekamsku, Graňák prispel asistenciou k obratu Dinama

Marcel Hossa (81) so spoluhráčmiMarcel Hossa (81) so spoluhráčmi Zdroj: dinamoriga.lv

MOSKVA - Slovenský hokejový útočník Marcel Hossa rozhodol v nedeľu dvomi gólmi o víťazstve Dinama Riga na ľade Nižnekamsku 2:1 pp a v olympijskej sezóne potvrdil s 18 gólmi dobrú streleckú formu.

Najproduktívnejší Slovák v KHL odpovedal na vedúci gól Trunjova z úvodu druhého dejstva tri minúty pred koncom tretiny. Dva body do tabuľky pre lotyšský tím následne zariadil v 62. minúte počas presilovky, keď pridal svoj osemnásty gól v tomto ročníku.

Trojica slovenských hokejistov bodovala aj v zápase medzi Víťazom Podolsk a Avangardom Omsk (2:3 pp a sn). V drese domácich sa do streleckej listiny zapísal obranca Branislav Mezei, v tíme Omsku sa presadil Štefan Ružička a Ivan Baranka si pripísal asistenciu.

Dvadsaťosemročný Ružička poslal Omsk do vedenia v 13. minúte. Už o tri minúty neskôr odpovedal rovnakou kartou na strane Podolska Branislav Mezei, ktorý si v presilovke pripísal štvrtý tohtosezónny gól. Po 60-tich minútach sa strenutie skončilo nerozhodne 2:2, keď na druhý presný zásah hostí Popova prihal Ivan Baranka. O zisku dvoch bodov pre hostí rozhodol v samostatných nájazdoch Širokov, Ružička svoj nájazd nepremenil.

Do štatistík sa zapísal aj obranca Dominik Graňák, ktorý 26 sekúnd pred koncom predĺženia v dueli Dinama Moskva proti Barysu Astana prihral na víťazný gól Marekovi Kvapilovi. Obhajca Gagarinovho pohára otočil výsledok s kazašským tímom vo svoj prospech a napokon sa jeho hráči tešili po víťazstve 3:2 pp.

Hokejisti SKA Petrohrad zdolali v nedeľňajšom zápase KHL Amur Chabarovsk na jeho ľade vysoko 6:1. V drese hostí sa hetrikom prezentoval útočník Artemij Panarin.

Sibir Novosibirsk, v zostave so slovenským obrancom Kristiánom Kudročom, zvíťazil nad Atlantom Mytišči 3:1 a pretrhol tak trojzápasovú šnúru prehier.

Dobrú formu potvrdili aj hráči Salavatu Julajev Ufa, ktorí si po skalpe CSKA Moskva 5:2 pripísali už švrtý víťazný triumf za sebou. V drese domácich sa predstavil aj slovenský útočník Tomáš Záborský, ktorý si do štatistík pripísal bod za prihrávku pri góle Chlystova zo 44. minúty.

Metallurg Novokuzneck - Severstaľ Čerepovec 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 24. Galimov - 50. Videll, rozhodujúci sam. nájazd Videll

Sibir Novosibirsk - Atlant Mytišči 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)
Góly: 43. Moňa, 55. Gubin, 59. Kopejkin - 58. Batyršin

Metallurg Magnitogorsk - Lev Praha 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)
Góly: 26. J. Kovář, 42. Brent, 49. Ibragimov, 60. S. Mozjakin - 15. Ridderwall, 28. Ridderwall

Salavat Julajev Ufa - CSKA Moskva 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Góly: 20. Pihlström, 34. Zubarev, 37. Mirnov, 44. Chlystov (ZÁBORSKÝ), 60. Chlystov - 4. D. Denisov, 27. A. Radulov
Rastislav Staňa (CSKA) odchytal celý zápas, zneškodnil 23 z 27 striel hráčov Ufy.

Amur Chabarovsk - SKA Petrohrad 1:6 (1:3, 0:1, 0:2)
Góly: 12. A. Juňkov - 10. V. Tichonov, 12. Ketov, 15. Panarin, 30. Panarin, 41. Panarin, 49. Šipačov

Admiral Vladivostok - Lokomotiv Jaroslavľ 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Góly: 26. Hodgman, 48. Bergfors, 54. Gynge

Bars Kazaň - Avtomobilist Jekaterinburg 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Góly: 56. Pesonen - 30., 37. a 53. Jemelejev

Neftechimik Nižnekamsk - Dinamo Riga 1:2 po predĺžení (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
Góly: 22. Truňov - 57. a 62. MARCEL HOSSA

Viťaz Podoľsk - Avangard Omsk 2:3 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 16. MEZEI, 33. Selezňov - 13. Š. RUŽIČKA, 28. A. Popov (BARANKA), rozhodujúci sam. nájazd Širokov

Torpedo Nižnij Novgorod - Jugra Chanty-Mansijsk 4:5 (1:1, 2:3, 1:1)
Góly: 18. V. Kuľomin, 25. Valentenko, 27. Salminen, 46. Krasnoslobodcev - 10. Chvostov, 22. Sitnikov, 31. a 38. Savinainen, 47. Buľanskij

Dinamo Moskva - Barys Astana 3:2 po predĺžení (0:0, 1:2, 1:0 - 1:0)
Góly: 27. Pestuško, 57. Pestunov, 65. Kvapil (GRAŇÁK) - 31. Boyd, 32. Žailauov