Slovenským volejbalistkám sa sen o MS rozplynul: S Češkami neuhrali ani set

Slovenské volejbalové reprezentačné družstvo žienSlovenské volejbalové reprezentačné družstvo žien Zdroj: cev.lu

SAMOKOV - Slovenská volejbalová reprezentácia žien prehrala 0:3 s Češkami vo svojom nedeľňajšom poslednom vystúpení v rámci M-skupiny záverečnej III. fázy kvalifikácie a nepostúpila na majstrovstvá sveta 2014 do Talianska.

Zverenky trénera Mareka Rojka v bulharskom Samokove neuspeli postupne 27:29, 12:25, 21:25. Z M-skupiny sa na svetovom šampionáte predstavia suverénne domáce Bulharky.

V úvode prvého setu vyhrávali Češky 4:2, slovenské hráčky otočili po technickej chybe súperiek na 7:5. Priebeh duelu bol vyrovnaný, české reprezentantky viedli 12:11 i 16:15. Oba tímy sa doťahovali až do záveru setu, v ktorom najskôr Češky nepremenili dva setbaly od stavu 24:22, aby napokon úspešným blokom využili šiestu možnosť na ukončenie prvého dejstva - 29:27.

Do druhej časti hry lepšie vstúpili volejbalistky ČR, počas prvého technického oddychového času viedli 8:4. Svoj náskok si udržiavali počas celého priebehu, zvýšili i na 16:9. České reprezentantky boli presnejšie v útoku a úspešnejšie v obrane, zásluhou čoho uspeli jednoznačne 25:12.

Aj začiatok tretieho setu patril hráčkam českého tímu. Z jedenástich možných bodov získali osem a vyhrávali 8:3. Po druhom technickom prerušení hry svietilo na ukazovateli skóre 16:12 v prospech Česka. Slovenky znížili na 15:16 i 18:19, Češky však odskočili na 22:18 a set i zápas dotiahli do úspešného konca - 25:21.

Česko - Slovensko 3:0 (27, 12, 21)
75 minút, rozhodovali: Timermanis (Lot.) a Ovuka (Bosna a Herceg.)

Bulharsko - Bielorusko 3:1 (11, -32, 9, 23)