Veľká smola pre Slovan v KHL: Dvakrát vďaka Šatanovi v Ufe vyrovnal, no nezvládol záver

Janus v bránke SlovanaJanus v bránke Slovana Zdroj: SITA

UFA - Bojovné srdce, no slabšie korčuľovanie a zbytočné chyby. Hokejisti Slovana Bratislava sa rozlúčili s tripom u súperov v KHL nešťastnou prehrou 2:4 v Ufe.

Slovan dvakrát vyrovnal, v oboch góloch mal prsty Šatan, no na tretí zásah domácich nestačil a inkasoval aj v poslednej minúte do prázdnej bránky. Belasí na prvom tripe nového roka získali jediný bod v Nižnekamsku po prehre 3:4 po predĺžení. Predtým prehrali s Metallurgom 2:6 a s Traktorom 1:2. Najbližšie hrajú v pondelok doma.

Belasí začali aktívnejšie, no už v 5. min inkasovali zbytočný gól. Nováčik v Slovane Trončinský si nepokryl súpera a strela Janusa doslova zaskočila. Ufa sa rozbehla a následne gólman belasých trikrát svoj tím zachránil. Za Slovan si pripísali pokusy len Juraj Mikúš, Tomáš Mikuš, Miroslav Šatan a kapitán Bartovič, súper je v počte striel trikrát nebezpečnejší.

V 32. min rozhodcovia vylúčili za nedovolené bránenie pri mantineli Slepyšev a Slovan dostal výhodu presilovky. Odohral ju zle, v obrannej tretine, pred súperovho brankára sa dostal až po viac ako minúte.

Belasí sa do výraznejšieho tlaku nedostali, no vďaka obrovskej dávke šťastia vyrovnali. Po strele od modrej Volk nezachytil puk, slovanisti začali dorážať a snažili sa vydolovať puk. Snažili sa Hudáček aj Bartovič, najlepšie sa zorientoval Miroslav Šatan a dal gól.

Keď to vyzeralo pre Slovan nádejne, tesne pred druhou prestávkou stratil puk a Ufa sa po strele obrancu Koľcova z diaľky dostala 20 sekúnd pred sirénou do vedenia.

"Sme v takej situácii ako po prvej tretine," povedal Šatan v prestávkovou rozhovore pre televíziu, "Hrali sme pasívne a robili sme chyby v obrane. Gól sme dali v presilovke, teraz musíme byť trpezlivý a čakať, že sa nám opäť podarí vyrovnať."

Prvý gól Šatana

Slovan v tretej tretine opäť vyrovnal, znovu mal v góle prsty Miroslav Šatan, prihral Hudáčkovi a ten sa tvrdou strelou nemýlil. V 53. min poslal domácich do vedenia Filatov z trestného strieľania, v šanci znervóznil Janusa a dal mu gól pomedzi betóny. V závere to belasí skúsili so šiestimi hráčmi bez brankára, no na 2:4 inkasovali do prázdnej bránky.

V tíme Ufy pôsobí aj slovenský útočník Tomáš Záborský, počas sezóny sa do Baškirska presťahoval z Omsku. V októbri Slovan vyhral doma 2:1 po nájazdoch.

Ufa - Slovan 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Góly: 5. Mirnov (Koľcov), 40. Filatov (Koľcov), 53. Filatov (trestné strieľanie), 60. Pihlström - 34. Šatan (Štajnoch, Mojžíš), 46. Hudáček (Šatan)

UFA: Volkov – Višnevskij, Kulda, Ščitov, Babčuk, Koľcov, Zubarev, Isangulov, Gurkin – Hartikainen, Makarov, Filatov - Chlystov, Mereskin, Záborský - Mirnov, Kajgorodov, Pihlström – Ankudinov, Zinovjev, Slepyšev

SLOVAN: Janus - Škoula, Sigalet, Trončinský, Mihálik, Štajnoch, Mojžíš - Miklík, Bližňák, Vondrka - J. Mikúš, Ölvecký, Bartovič - Šatan, Radivojevič, Hudáček – Matoušek, Šťastný, T. Mikúš

Viac o téme: KHL Slovan Janus Zápas Ufa Online
  • Zdroj: športky