Manchester United zaváhal s posledným: Kvôli gólu z 95. minúty stratil ďalšie dôležité body

Adebayor, autor jediného gólu zápasu Tottenham - EvertonAdebayor, autor jediného gólu zápasu Tottenham - Everton Zdroj: SITA

LONDÝN – V prvom z dvojice nedeľných zápasov 25. kola najvyššej anglickej futbalovej ligy zvíťazil Tottenham nad Evertonom 1:0. O plnom bodovom zásahu "kohútov" na domácom štadióne White Hart Lane rozhodol v 65. minúte strelou do ľavého spodného rohu skúsený 29-ročný útočník z afrického Toga Emmanuel Adebayor.

Manchester United prehrával doma s Fulhamom po prvom polčase 0:1. Iniciatívu na stranu „červených diablov“ strhli v druhom dejstve holandský útočník Robin van Persie a stredopoliar Michael Carrick, no v štvrtej minúte nadstaveného času posledný tím tabuľky vyrovnal na 2:2 zásluhou Darrena Benta.

Tottenham Hotspur - FC Everton 1:0 (0:0)
Gól: 65. Adebayor, 29.000 divákov.

Manchester United - FC Fulham 2:2 (0:1)
Góly: 78. van Persie, 80. Carrick – 19. Sidwell, 90.+4 Bent, 74.966 divákov.