Lacko v Memphise ďaleko nezašiel: S Beckerom v 1. kole uhral len päť hier

Lukáš Lacko Lukáš Lacko Zdroj: SITA

MEMPHIS - Slovenský tenista Lukáš Lacko prehral v utorňajšom zápase 1. kola dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 US National Indoor Tennis Championships v americkom Memphise (dotácia 647 675 USD, tvrdý povrch Latex-Ite v hale) s rovnako nenasadeným Nemcom Benjaminom Beckerom za 69 minút hladko 3:6, 2:6.

Dvadsaťšesťročný piešťanský rodák Lacko, momentálne 101. v renkingu (bol aj na 44. mieste), má proti 32-ročnému Beckerovi (88., v minulosti figuroval na 38. pozícii) stále priaznivú bilanciu 3:1. Naposledy ho prekonal na sklonku sezóny 2012 v semifinále challengeru v Helsinkách takisto na "harde" pod strechou.

Zverenec Ladislava Simona Lacko hral v Memphise tretí raz. V roku 2010 sa prebojoval do štvrťfinále, v ktorom nestačil na Nemca Philippa Petzschnera. O rok neskôr prehral v osemfinále s domácim Mardym Fishom v tajbrejku tretieho setu.

Benjamin Becker (Nem.) - Lukáš Lacko (SR) 6:3, 6:2