Rakúsko troma gólmi zdolalo Nórsko, hviezdou zápasu Grabner

Michael Rene Grabner prekonáva brankára Larsa HaugenaMichael Rene Grabner prekonáva brankára Larsa Haugena Zdroj: SITA

SOČI - Hokejisti Rakúska úspešne zakončili svoje účinkovanie v základnej B-skupine na XXII. zimných olympijských hrách v ruskom Soči, v nedeľňajšom dueli v Ľadovom paláci Boľšoj zdolali nórskych reprezentantov 3:1.

Hviezdou duelu sa stal útočník New Yorku Islanders Michael Grabner, ktorý strelil dva góly a pridal aj jednu asistenciu. Rodák z Villachu v 5. min otvoril skóre, o dve minúty prihral v presilovke na presný zásah Michaelovi Rafflovi a minútu pred koncom pečatil zisk troch bodov pre svoj tím.

Rakúšania obsadia v B-skupine tretie miesto, Nórom patrí posledná štvrtá pozícia. Pred nasadením do bojov o štvrťfinále si ešte budú musieť počkať na vývoj v ostatných skupinách.

B-skupina (Ľadový palác Boľšoj, Soči):

Rakúsko - Nórsko 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Góly: 5. Grabner (Pöck, Lukas), 7. M. Raffl (Grabner), 59. Grabner (Welser) - 29. Skröder (Thoresen)
Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Šindler (ČR), Walsh (USA) - Cameron (Kan.), Schrader (Nem.), 6882 divákov

Rakúsko: Lange - Tratting, A. Lakos, Pöck, R. Lukas, Altmann, F. Iberer, Unterluggauer, Ulmer - F. Raffl, Vanek, Grabner - Latusa, Koch, Lebler - T. Raffl, Nödl, Hundertpfund - Oberkofler, Welser, Herburger

Nórsko: Haugen - Holös, Bonsaksen, Trygg, Tollefsen, Solberg, Ödegaard - Zuccarello, K. A. Olimb, Thoresen - Ask, M. Olimb, Rosseli Olsen - Olden, Skröder, Bastiansen - K. Forsberg, Roest, Dahlström - Hansen, Röymark

Michael Grabner, útočník Rakúska: "Je pekné streliť dva góly, ale nespravil by som to bez mojich spoluhráčov. Robia skvelú prácu, keď sa ma na ľade snažia nájsť. Ja sa len snažím, aby som bol voľný. Naša formácia si vie vytvoriť veľa šancí."

Patrick Thoresen, útočník Nórska: "Momentálne táto prehra bolí, ale vieme, čo budeme musieť urobiť lepšie ako dnes. Mali sme veľa príležitostí v presilovkách a v prvých dvoch tretinách sme hrali celkom dobre."

Thomas Pöck, obranca Rakúska: "Keď hrajú proti sebe dva tímy, ktoré sú podobné, je to veľký problém ak inkasujete prvý gól. Celkovo sme odohrali naozaj dobrý zápas. Nechceli sme im (Nórom) dovoliť veľa šancí a ak sa to už stalo, bol tam náš brankár."