VIDEO Najkrajšie góly z európskych trávnikov: Vychutnajte si zásahy Balea, Rooneyho či Rosického

Tomáš Rosický oslavuje gól ArsenaluTomáš Rosický oslavuje gól Arsenalu Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Góly sú korením každého futbalového zápasu a tie najkrajšie dokážu nadchnúť každého fanúšika. Európske klubové súťaźe aj v sobotu ponúkli viacero zaujímavých súbojov, v ktorých nechýbali ani pohľadné strelecké zásahy. My sme pre vás subjektívne vybrali niekoľko z nich.

Prehliadku najkrajších gólov začíname v Anglicku, kde sa vo farbách londýnskeho Arsenalu dosť netradične zapísal proti Sunderlandu do streleckej listiny český futbalista Tomáš Rosický. Aj keď nešlo o žiadnu ďalekonosnú strelu, jeho gól bol nádherný, pretože mu predchádzali krásne prihrávky na jeden dotyk so spoluhráčmi Cazorlom, Podolskim a nakoniec aj Giroudom. Rosický gólom zvyšoval vedenie Arsenalu na 3:0, "kanonieri" zvíťazili hladko 4:1.

Pri druhom góle zavítame do Nemecka, kde sa fantastickým zásahom takmer zo 40-tich metrov prezentoval turecký mladík Hakan Calhanoglu. Ten proti skúsenému gólmanovi Dortmundu Weidenfellerovi pečatil až nečakane hladký triumf Hamburgu 3:0. Hamburg sa po siedmich prehrách šokujúco proti Borussi dočkal víťazstva, úvodný gól zápasu strelil český futbalista Petr Jiráček.

O ďalšiu gólovú lahôdku sa postaral Gareth Bale. Ten strelil v drese Realu svoj doposiaľ najkrajší gól, keď v 72. minúte súboja proti Elche napriahol zhruba zo vzdialenosti 25 metrov a aj s miernym prispením brvna nekompromisne zvyšoval vedenie "bieleho baletu" na 2:0. Trápiaca sa hviezda potvrdila povesť obávaného strelca.

Kvarteto vybraných gólov uzatvára ďalší zásah z anglickej Premier League. Postaral sa oň kanonier Manchestru United Wayne Rooney, ktorý nekompromisnou strelou bez spracovania vymietol ľavý horný roh bránky Crystal Palace. Rooney svojim gólom v 68. minúte stretnutia pečatil dvojgólové víťazstvo, ktoré ukončilo trojzápasovú ligovú šnúru United bez plného bodového zisku.

• Zdroj: športky