Slovan v nájazdoch vydrel víťazstvo nad Minskom, Janus vymazal Lintnera

Pred pár dňami ešte spoluhráči v drese Slovenska na olympiáde, dnes proti sebe: Branko Radivojevič a Tomáš SurovýPred pár dňami ešte spoluhráči v drese Slovenska na olympiáde, dnes proti sebe: Branko Radivojevič a Tomáš Surový Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Šialený hokej na Slovane: výborný úvod belasých, dve chyby a dva góly Minska a následne vlastenec Slováka Richarda Lintnera, ktorý znamenal vyrovnanie pre Slovan, predĺženie a aj samostatné nájazdy. Fanúšik na bratislavskom zimáku videl výborné hokejové predstavenie s víťazstvom Slovana, v samostatných nájazdoch proti Janusovi neuspel obľúbenec slovenských fanúšikov Lintner.

Slovan vedomý si toho, že ak chce vybojovať na poslednú chvíľu play off, musí vyhrať, začal aktívne a jeho prevaha na ľade sa oplatila. V závere 5. min poslal Ölvecký spoza bránky puk voľnému Radivojevičovi a ten si v pohode obišiel brankára a po zemi do prázdnej otvoril skóre. Pre Branka netypická situácia, ale krásny hokejový moment.

Parádny hokej s gólmi musel nestranného diváka potešiť, horšie to bolo pre fanúšika belasých: Slovan búšil, Minsk vyrovnal - v 8. min trafil Irgl, asistenciu pripísali aj Slovákovi Surovému.

Do druhej tretiny vstúpil Slovan pozornejšie, už v prvom striedaní Radivojevičova formácia narobila zmätky v obrane Minska, v druhom striedaní najprv Bližňák trafil žrď bránky Miľčakovej bránky, vzápätí po prihrávke popred bránku od Radivojeviča prestrelil gólmana miláčik tribún Miroslav Šatan. Hral profesorsky s nadhľadom, nepúšťal sa zbytočne do súbojov, ktoré by ho iba unavili, šetril sily a bol v správnej chvíli na tom správnom mieste.

Už to vyzeralo, že belasí druhú tretinu vyhrajú, keď pri vylúčení Krajíčka získali výhodu presilovky. No hrali ju na modrej, Vondrka sa zrazil so Sigaletom a stratili puk. K nemu sa dostal Slovák v tíme Minska Tomáš Surový a predviedol krásny samostatný nájazd s parádnym zakončením - bolo 2:2. Radivojevič sa hneval, podobne celá lavička, ale v KHL súperi chyby nekompromisne trestajú.

V tretej tretine znenazdajky otočil zápas po necelých troch minútach hry nenápadným gólom v presilovke Alexander Materuchin. Slovanu chýbal moment prekvapenia a viac presnosti v zakončení. Zvýšený tlak sa však belasým vyplatil, po trma-vrme pred gólmanom bieloruského tímu si puk do bránky zrazil Richard Lintner, gól pripísali Ölveckému. V predĺžení mal šance aj Slovan, no gól nepadol.

Slovan - Dinamo Minsk 4:3 po samostatných nájazdoch (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)

Góly: 5. Radivojevič (Ölvecký, Brejčák), 23. Šatan (Radivojevič, Bližňák), 56. Ölvecký, rozhodujúci nájazd premenil Štajnoch - 8. Irgl (Krajíček, Surový), 39. Surový, 43. Materuchin (Kaľužnyj, Krajíček).

Strely na bránku 30:29